Facebook Google+ Twitter

Jutro odbędzie się pogrzeb Kamili Skolimowskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 20:20

W Warszawie odbędzie się pogrzeb Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej, wielokrotnej rekordzistki w rzucie młotem. Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego na zgrupowaniu sportowców w Portugalii. Miała 26 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy świętej w Katedrze Polowej o godzinie 12.30. Po mszy kondukt pogrzebowy przejdzie na Cmentarz Powązkowski.

Kamila Skolimowska była najmłodszą złotą medalistką igrzysk w Sydney 2000 roku w rzucie młotem, a także dwunastokrotną mistrzynią Polski, ostatnio w 2008 roku. Ponadto była medalistką mistrzostw Europy seniorów oraz mistrzynią świata i Europy juniorów.

Od pięciu lat była zatrudniona w oddziale prewencji Komendy Stołecznej Policji. Po uzyskaniu licencjatu w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej, ukończyła studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Kamilę Skolimowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.