Facebook Google+ Twitter

Jutro ostatni lot wahadłowca na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Jutro w swój ostatni rejs wyruszy prom Atlantis. Będzie to zarazem ostatni w historii lot wahadłowca na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Atlantis czwarty wahadłowiec NASA, który odbył lot kosmiczny. / Fot. NASA, Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Atlantis_taking_off_on_STS-27.jpg&filetimestamp=20050731031636 Na Przylądek Canaveral przybywają wszyscy astronauci oraz pracownicy NASA, którzy pracowali przy 30-letnim programie lotów kosmicznych. Nie zabraknie też osób zainteresowanych lotami w kosmos. Starty z Przylądka Canaveral na Florydzie przyciągały tłumy.

Ostatni rejs promu Atlantis będzie historyczną, ale zarazem i smutną chwilą. "Jest słodko-gorzko, taka prawda. Fakt jest taki, że ten pojazd pracował dla nas 30 lat. Patrzymy na tę misję jako tę, która ma uczcić osiągnięcia wszystkich wahadłowców podczas tych 30 lat." - twierdzi Komandor Christopher Ferguson, który będzie dowodził ostatnią misją promu Atlantis.

Nie wiadomo co będzie dalej, gdyż NASA nie ma jeszcze gotowego nowego pojazdu kosmicznego.

Atlantis to czwarty wahadłowiec NASA, który odbył lot kosmiczny. W swoją pierwszą misję wyruszył 3 października 1985 roku. Atlantis wykonał 32 misje, spędził w przestrzeni 294 dni, zaliczył 4 648 orbit, przeleciał łącznie 194 168 813 km

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Amerykanie kolejny raz przyczyniają się do opóźnienia czy wręcz zahamowania ekspansji człowieka w w obszar pozaziemski. Najpierw, nagle, porzucili program Apollo, a teraz Space Transportation System (STS).
Są dwie możliwości, albo doszli do wniosku, że znowu weszli w przysłowiową ślepą uliczkę, albo już wiedzą, że w najbliższym czasie (rok 2012), ze względu na spodziewany wzrost aktywności słońca, nie ma szans na bezpieczne loty, a to co już jest na orbicie i tak spłonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i poleciał ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto byłoby wyjaśnić, że teraz NASA będzie płaciła Rosji za wszelkie transporty na orbitę (np. do Międzynarodowej Stacji czy wynoszenia satelitów), gdyż sprzęt rosyjski okazał się bardziej niezawodny i tańszy w eksploatacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze możliwość że start będzie opóźniony przez burzę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.