Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16315 miejsce

Jutro prezentacja projektu gdyńskiego Oceanarium

Nowoczesny budynek przypominający żagle wyłaniające się z morza, zaledwie 250 metrów od gdyńskiego brzegu. Kolor elewacji zmieniający się w zależności od pogody. To nowy projekt gdyńskiego Oceanarium.

Tak miałoby wyglądać Oceanarium w Gdyni / Fot. Paweł KolbuszNowa wizja Oceanarium w Gdyni zrodziła się w pracowni młodego architekta, dyplomanta Politechniki Gdańskiej, Pawła Kolbusza. Autor podczas prac nie ograniczał się kosztami ani trudnościami technologicznymi. - Gdynia w niedługim czasie może przegrać batalię o najatrakcyjniejsze oceanarium w Polsce z Krakowem czy Wrocławiem, gdzie plany inwestycji tego rodzaju obiektów są już bardzo zaawansowane - uważa Paweł Kolbusz. - Mamy fantastyczne naturalne warunki do prezentowania świata morskich stworzeń, dlatego powinniśmy je wykorzystywać.

Koncepcja architektoniczna Oceanarium w Gdyni jest pracą dyplomową Pawła Kolbusza. Jak mówi promotor pracy, dr inż. arch. Marek Wysocki z wydziału architektury PG, wizja młodego architekta doskonale wpisuje się w hasło promocyjne Gdyni - „Miasto z morza i marzeń”.

Projekt zakłada zastosowanie nowoczesnych technologii przyjaznych dla środowiska, ale także dla użytkowników - szczególnie dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. W projekcie Pawła Kolbusza jedynymi schodami w budynku są schody na trasie ewakuacyjnej, a spiralna koncepcja organizacji wnętrza powoduje, że zwiedzający jest prowadzony w odpowiednim kierunku. Według założeń na ostatnim piętrze 100-metrowego budynku, miałby powstać hotel z widokiem na morze i miasto.

- Jeśli Gdynia nadal chce być nowoczesna, musi się to również objawiać w architekturze. To, co dziś jest mrzonką przyszłości, jutro stanie się rzeczywistością, lecz pojutrze będzie wspomnieniem przeszłości - podsumowuje młody twórca.

Publiczna prezentacja projektu obędzie się jutro, 22 stycznia, o godz. 14.00 w sali kinowej Akwarium Gdyńskiego.

Na podstawie http://www.akwarium.gdynia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

i ja relacji jestem ciekaw. są jakieś szanse na szybką realizację?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na relację! PLUS dla Autora i dla Gdyni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.