Facebook Google+ Twitter

Jutro rozpocznie sie żałoba narodowa w Chinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-18 16:05

Władze w Pekinie ogłosiły, że jutra w całym kraju rozpocznie się trzydniowa żałoba narodowa po trzęsieniu ziemi w prowincji Syczuan. Według oficjalnych danych liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego kataklizmu wzrosła do ponad 32 i pół tysięcy. 220 tysięcy osób zostało rannych, a około 5 milionów jest pozbawionych dachu nad głową. W tydzień od kataklizmu, w ruinach zawalonych budynków nadal są tysiące ludzi.

W czasie żałoby zostanie zawieszona sztafeta z ogniem olimpijskim. Do mieszkańców Chin zaapelowano o uczczenie w najbliższych dniach pamięci ofiar kataklizmu i powstrzymanie się od udziału w imprezach o charakterze rozrywkowym. Od poniedziałku do środy dokładnie o 14:28 - w godzinę trzęsienia ziemi w Syczuanie - w całych Chinach rozlegnie się sygnał syren alarmowych.

Według chińskich mediów, liczba ofiar śmiertelnych tragicznego trzęsienia może przekroczyć 50 tysięcy. W rejonie epicentrum, w którym odnotowano największe zniszczenia, trwa akcja ratownicza. W tydzień od głównego wstrząsu, Syczuan nadal nawiedzają wstrząsy wtórne. W niedzielę miał on siłę prawie 6 stopni w skali Richtera i zniszczył kilka dróg w pobliżu epicentrum. W rejonie poniedziałkowego kataklizmu nadal istnieje zagrożenie powodziowe. Agencja Xinhua informuje o 21 miejscach, w których lawiny błotne i skały zablokowały koryta rzek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.