Facebook Google+ Twitter

Jutro rozpoczyna się Forum Ekonomiczne w Krynicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 07:38

"Europejskie dylematy. Europa Środkowa - Partner czy Statysta?" - to hasło XVIII Forum Ekonomicznego, które jutro (10.09) rozpocznie się w Krynicy. W czterodniowym spotkaniu weźmie udział ponad 1600 gości z ponad 60 krajów - w tym między innymi poliytcy, ekonomiści, naukowcy oraz dziennikarze.

W programie Forum znajdują się konferencje, sesje plenarne oraz około 130 paneli. Ich tematyka dotyczy na przykład takich zagadnień jak polityka międzynarodowa i bezpieczeństwo, społeczeństwo, makroekonomia, paliwa i energetyka.

Zygmunt Berdychowski, jeden z organizatorów krynickiego spotkania zaznacza, że jednym z ważniejszych zagadnień omawianych podczas Forum będzie rola Europy Wschodniej i Środkowej w polityce i gospodarce.
Jak zawsze podczas krynickiego spotkaniae istotnym punktem dyskusji są sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym naszego regionu, co jest szczególnie ważne w związku z ostatnimi wydarzeniami na Kaukazie.
Zygmunt Berdychowski dodaje, że po w tym roku będzie też specjalny blok poświęcony przyszłości stosunków Unii Europejskiej z Turcją.

Uczestnicy Forum podkreślają, że bardzo ważnym elementem krynickiego spotkania są także rozmowy nieformalne. Sprzyja temu niewątpliwe przepiekne położenie i atmosfera Krynicy.

Organizatorem Forum jest Instytut Wschodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.