Facebook Google+ Twitter

Jutro rozpoczyna się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna COP 14

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 21:41

Podczas dwóch tygodni obrad, delegacje z ponad 190 krajów świata będą debatować nad sposobami ograniczenia zmian klimatu. Szef Greanpeace Polska Maciej Muskat apeluje do polskiego rządu, aby nie blokował porozumienia w tej sprawie.

Dziewięćdziesiąt procent energii jest jednak nadal wytwarzanej w Polsce poprzez spalanie węgla. Zdaniem Muskata, pakiet ograniczający emisję CO2 będzie dla Polski korzystny. Wymusi wprowadzenie nowoczesnych technologii, co w długim okresie czasu poprowadzi do obniżenia cen energii.

Szef Greenpeace Polska Maciej Muskat podkreśla, że węgiel jest paliwem, które najbardziej przyczynia się do ocieplenia klimatu. Dodaje, że dalsze traktowanie węgla jako głównego paliwa będzie prowadzić do częstszych powodzi, czy huraganów. Zdaniem szefa polskiego oddziału Greenpeace koszty ocieplenia klimatu mogą osiągnąć na przestrzeni najbliższych dekad od 5 do 20 procent całkowitego PKB.

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Jej prezydentem jest polski minister środowiska profesor Maciej Nowicki. Konferencję zorganizowano na powierzchni 42 tys. metrów kwadratowych. Obsługiwać będzie ją ponad pięciuset wolontariuszy, pięćset osób obsługi technicznej i ponad ośmiuset dziennikarzy. Delegaci będą obradować w dwóch salach plenarnych mogących pomieścić ponad 2,5 tys. osób. Organizowana przez Narody Zjednoczone konferencja jest największą tego typu imprezą na świecie.

Weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy osób z większości państw świata. Koszt konferencji to 90 mln zł. COP-14 odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.