Facebook Google+ Twitter

Jutro rozpoczyna się strajk Poczty Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 14:26

Nie doszło do porozumienia między przedstawicielami zarządu Poczty Polskiej a związkami zawodowymi. Oznacza to, że jutro rozpocznie się bezterminowy strajk pracowników poczty.

Bogumił Nowicki z pocztowej "Solidarności" podkreślił, że w referendum za protestem opowiedziało się około 66 tysięcy pracowników. Pracownicy domagają się znaczących podwyżek. Na początku protestu domagali się 800 złotych brutto podwyżki, w ostatniej fazie rozmów obniżyli żądania do 533 złotych brutto. Zarząd chciał zgodzić się średnio na 305 złotych podwyżki. Związki zawodowe nie zgodziły się na warunki zaproponowane przez zarząd spółki.

Związkowcy skrytykowali również sposób zarządzania przedsiębiorstwem. Bogumił Nowicki stwierdził, że firma jest traktowana przez polityków jak folwark. Podkreślił, że kolejne rządy próbują realizować różne wizję przedsiębiorstwa. Raz kładą większy nacisk na działalność komercyjną firmy, innym razem podkreślają wymiar misyjny Poczty Polskiej. Zdaniem związkowców te dwie opcje wykluczają się i prowadzą do paraliżu firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

no to klops

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.