Facebook Google+ Twitter

Jutro rusza kampania „Kupuj Nasze”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-20 16:43

Jutro rusza wielka i długotrwała kampania gospodarcza "Kupuj Nasze". Organizatorzy zapowiadają, że będzie to pierwszy tego typu serial reklamowy na świecie. Ma zachęcać do kupowania polskich produktów.

Współautor kampanii Jacek Sadowski podkreśla, że chodzi o wywarcie "realnego wpływu" na gospodarkę, co szczególnie ważne w czasach kryzysu. Dziś polski PKB w ponad 60 procent opiera się na popycie wewnętrznym. Jacek Sadowski podkreślił, że dramatycznie spadający eksport powoduje, że z tych 60 procent robi się 70. Zatem nasze wybory przy półkach sklepowych mają realny wpływ na siłę polskiej gospodarki i rozwój polskich firm.

Andrzej Olszewski z Ośrodka Badania Opinii Publicznej zauważył, że jedynie 5 procent polskich konsumentów zwraca uwagę na kraj pochodzenia produktu. W jego opinii, "patriotyzm zakupowy" Polaków będzie można łatwo pobudzić, bo już dziś - mając porównanie - zaczynamy doceniać polskie marki. 77 procent spośród nas deklaruje, że są polskie marki godne polecenia, z których Polacy mogą być dumni.

Ekonomista Piotr Koryś podkreśla, że nie chodzi o protekcjonistyczną politykę rządu, a o oddolne postawy patriotyczne i poczucie wspólnoty. Uważa, że kampania rozpoczyna się w bardzo dobrej chwili. Jego zdaniem pozycja konkurencyjna polskich firm na rynku zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym, zdecydowanie poprawia się ze względu na zmianę kursu złotówki. Prezydent Grudziądza Rafał Malinowski zachęca do przyłączenia się do kampanii także inne miasta i samorządy. Powiedział, że ci, co będą więcej sprzedawać, będą więcej zarabiać, a to służyć będzie rozwojowi firm i większemu zadowoleniu ich pracowników.

Kampania "Kupuj Nasze" nie jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu. Wcześniej promowano patriotyczne zachowania konsumenckie pod hasłem "Kupując polskie produkty, dajesz pracę". Przeprowadzono też kampanię skierowaną do przedsiębiorców "Zadbaj o swoją markę".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.