Facebook Google+ Twitter

Jutro rusza Off Plus Camera

Ze względu na żałobę narodową z trzydniowym opóźnieniem rusza w Krakowie 3. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera. Wyświetlonych zostanie ponad 100 filmów niezależnych z całego świata.

Centrum ubiegłorocznego festiwalu na Rynku w Krakowie / Fot. źródło: wikicommonsFestiwal, choć odbywa się dopiero po raz trzeci, ma już swoją renomę i wiernych fanów. W tym roku przyznane zostaną cztery nagrody. Jane Campion, nowozelandzka niezależna reżyserka, autorka m.in. "Fortepianu" i "Anioła przy moim stole" zostanie otrzyma specjalne wyróżnienie „Pod prąd” za wkład i wspieranie filmów i kultury niezależnej. Ważniejsze są nagrody publiczności (głosowanie odbędzie się po seansach, a producent i polski dystrybutor zwycięzcy otrzymują w nagrodę 10 000 dolarów dla każdego) oraz dziennikarzy (tu nagrodzony zostanie reżyser). Główną nagrodą festiwalu jest Krakowska Nagroda Filmowa - statuetka CineWoman i 100 000 dolarów. Przyznaje ją międzynarodowe jury reżyserowi - zwycięzcy konkursu głównego "Wytyczanie Drogi". W tym roku w jury znajdą się Zbigniew Preisner, John Cooper (dyrektor Sundance Film Festiwal, najważniejszej imprezy kina niezależnego), Mike Figgis, Thomas Vinterberg i Parker Posey.

Program festiwalu podzielony jest na kilka tematycznych sekcji według zasady dla każdego coś Neil Jordan, irlandzki pisarz oraz reżyser i scenarzysta filmowy. / Fot. źródło: wikicommonsdobrego. W tym roku odnajdziemy m.in. projekcje filmów latynoskich, norweskich i islandzkich, indyjskich, azjatyckich, a także obrazów Jane Campion czy niezależnych filmów o muzyce rockowej.

Oprócz pokazów filmów w ramach imprezy odbędą się spotkania z reżyserami, warsztaty i projekcje z udziałem twórców.

Szczegółowy plan Off Plus Camera dostępny jest na stronie: http://www.offpluscamera.com/

Bilety mozna rezerwować poprzez stronę offpluscamera.dokina.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.