Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21025 miejsce

Jutro w Krynicy rozpoczyna się XIX Forum Ekonomiczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-08 07:48

Hasło tegorocznego spotkania brzmi "Solidarność europejska. 20 lat po rewolucji".

Organizator - Instytut Studiów Wschodnich - spodziewa się w tym rekordowej liczby gości - co najmniej 1900 osób z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich spodziewani są politycy, naukowcy, biznesmeni, działacze organizacji pozarządowych oraz dziennikarze.
Zymunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum mówi, że pytanie jak dziś - 20 lat po rewolucji - wygląda europejska solidarność będzie dominowało podczas krynickich obrad.

Jak zawsze ważnym punktem będą sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym - dlatego w ramach Forum odbędzie się też forum energetyczne.

Podczas krynickiego spotkania na pewno pojawią się pytania związane z projektem Partnerstwa Wschodniego.

W sumie w Krynicy odbędzie się 130 debat w 12 blokach tematycznych - oprócz energetyki i polityki wschodniej poruszone zostaną między innymi problemy związane z makroekonomią, biznesem i zarządzaniem, nauką oraz kulturą.

Integralną częścią Forum Ekonomicznego jest trzecie Forum Regionów, w Muszynie i w Krynicy, oraz drugie Forum Inwestycyjne organizowane w Tarnowie. Oprócz tego od 8 do 12 września Nowy Sącz będzie gościł Forum Ekonomiczne Młodych Liderów.

W ramach krynickiego spotkania odbędzie się też Forum Organizacji Pozarządowych.
Jak zawsze krynickiemu forum towarzyszy bardzo bogaty program dodatkowy - prezentacje książek, wystawy, koncerty, prezentacje miast i regionów.

To na co zwraca uwagę większość uczestników spotkania - to miła atmosfera, czemu na pewno sprzyja przepiękne położenie Krynicy w Beskidzie Sądeckiego. Spotkanie potrwa do soboty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.