Facebook Google+ Twitter

Jutro wielki bieg w Jaworznie

15 kilometrów - taki dystans pokonają zawodnicy i zawodniczki, którzy pobiegną w najbardziej masowej "piętnastce" w kraju. Wszystko wskazuje na to, że XIII Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno 2008 będzie rekordowym pod względem liczby uczestników.

Każdy, kto dobiegnie do mety otrzyma pamiątkowy medal. / Fot. Marek IwaniszynNa liście startowej jest już 750 zapisanych zawodników z kraju i zagranicy. Jeśli wszyscy z nich staną 2. sierpnia o godz. 16 na linii startu, będzie to wyczyn rekordowy. Do tej pory najwięcej zawodników wystartowało w roku 2005 – 580. W zeszłym roku wyzwanie podjęło 571 biegaczy, w tym kilkunastu mających "na karku" ponad 70 lat.

15-kilometrowa trasa wiedzie z Centrum przez Warpie, Górę Piasku, Szczakową aż na Dobrą i z powrotem. Aby zostać sklasyfikowanym, należy przebiegnąć pierwsze 7 kilometrów w czasie poniżej 50 minut, a całą trasę poniżej 1 h 40 min. Każdy kto tego dokona dostanie pamiątkowy medal. Najlepsi otrzymają nagrody pieniężne. Tradycyjnie do faworytów należą czarnoskórzy biegacze z Kenii. Jednak to nie Kenijczyk jest rekordzistą trasy. Najlepszy rezultat uzyskał w 2003 roku Białorusin Azat Rakipov, który 15W tym roku prawdopodobnie padnie rekord frekwencji.... / Fot. Marek Iwaniszyn kilometrów pokonał w 45 minut i 11 sekund. Wśród kobiet najszybciej w historii biegała Olga Kozel z Ukrainy (51 minut 52 sekundy).

– Międzynarodowy Bieg na 15 km to impreza, która cieszy się ogromną popularnością. Co roku na starcie imprezy notujemy ponad pół tysiąca biegaczy z Polski i zagranicy. Certyfikat – Złoty Bieg – jaki przyznają nam biegacze i ludzie zajmujący się bieganiem jest dla nas największym wyróżnieniem – przyznaje Mirosław Ciołczyk, dyrektor ds. sportu w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.