Facebook Google+ Twitter

Jutro wielkie ważenie tornistrów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-14 19:44

Główny Inspektorat Sanitarny, w porozumieniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, przeprowadzi jutro, 15 października, ogólnopolską akcję ważenia tornistrów.

Aż 6 kg i 30 dkg ważył tornister Kingi (C) z 5 klasy jednej z międyrzeckich podstawówek. Ważąca niespełna 30 kg dziewczynka nie powinna nosić cięższego niż 3 kg plecaka. Zdjęcie sprzed dwóch lat. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiPracownicy powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w całym kraju wyruszą jutro do szkół podstawowych (wytypowanych na danym terenie; po jednej placówce publicznej, miejskiej, niepublicznej i publicznej wiejskiej) i tam ważyć będą tornistry uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i szóstych. Pracowników sanepidu interesować będzie waga tornistrów pełnych i pustych, samych książek, ćwiczeń i zeszytów oraz innych przedmiotów znajdujących się w tornistrach. Ważna będzie także płeć ucznia.

Wyniki kontroli mają być przekazane do wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych 22 października. Stamtąd trafią do GIS-u, który na tej podstawie opracuje wnioski, uwagi i zalecenia. Jak dotąd obowiązuje zasada, iż waga tornistra nie powinna przekraczać 10 procent wagi ucznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zapraszam na stronę http://www.petycje.pl/petycja/4169/akcja_lekki_tornister.html
Rodzice, którzy już mają dosyć patrzenia jak krzywią się kręgosłupy ich dzieci przystąpili do działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smieszny ten podział na wybrane klasy. W 4 klasie podstaówki to dopiero noszą cieżary. Same ksiązki...masakra, A to kilka przedmiotów na dzien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gimnazja?
"Gimnazjaliści noszą więcej
Wszystkie normy przekraczają też starsi uczniowie. Niewielka Karolina Szaro, pierwszoklasistka z krakowskiego Gimnazjum nr 6, przyszła wczoraj z plecakiem ważącym prawie siedem kilo (ciężar dopuszczalny dla dziewczynek to trzy kilogramy). Gdy stanęła na wadze razem z tornistrem wypełnionym książkami i zeszytami, elektroniczny czytnik wyświetlił - 44 kg. A i tak plecak Karoliny nie był tak przeładowany jak w inne dni". http://www.nowamalopolska.pl/newsysn/formatka.php?idwyb=1215
Koleżanka pokazała mi plecak swojej córki gimnazjalistki - ważył dużo więcej niż ww. uczennicy. A w nim same potrzebne rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważna akcja! Mój plecak był zawsze strasznie ciężki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.