Facebook Google+ Twitter

Jutro wielkie ważenie tornistrów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-14 19:44

Główny Inspektorat Sanitarny, w porozumieniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, przeprowadzi jutro, 15 października, ogólnopolską akcję ważenia tornistrów.

Aż 6 kg i 30 dkg ważył tornister Kingi (C) z 5 klasy jednej z międyrzeckich podstawówek. Ważąca niespełna 30 kg dziewczynka nie powinna nosić cięższego niż 3 kg plecaka. Zdjęcie sprzed dwóch lat. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiPracownicy powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w całym kraju wyruszą jutro do szkół podstawowych (wytypowanych na danym terenie; po jednej placówce publicznej, miejskiej, niepublicznej i publicznej wiejskiej) i tam ważyć będą tornistry uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i szóstych. Pracowników sanepidu interesować będzie waga tornistrów pełnych i pustych, samych książek, ćwiczeń i zeszytów oraz innych przedmiotów znajdujących się w tornistrach. Ważna będzie także płeć ucznia.

Wyniki kontroli mają być przekazane do wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych 22 października. Stamtąd trafią do GIS-u, który na tej podstawie opracuje wnioski, uwagi i zalecenia. Jak dotąd obowiązuje zasada, iż waga tornistra nie powinna przekraczać 10 procent wagi ucznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zapraszam na stronę http://www.petycje.pl/petycja/4169/akcja_lekki_tornister.html
Rodzice, którzy już mają dosyć patrzenia jak krzywią się kręgosłupy ich dzieci przystąpili do działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smieszny ten podział na wybrane klasy. W 4 klasie podstaówki to dopiero noszą cieżary. Same ksiązki...masakra, A to kilka przedmiotów na dzien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gimnazja?
"Gimnazjaliści noszą więcej
Wszystkie normy przekraczają też starsi uczniowie. Niewielka Karolina Szaro, pierwszoklasistka z krakowskiego Gimnazjum nr 6, przyszła wczoraj z plecakiem ważącym prawie siedem kilo (ciężar dopuszczalny dla dziewczynek to trzy kilogramy). Gdy stanęła na wadze razem z tornistrem wypełnionym książkami i zeszytami, elektroniczny czytnik wyświetlił - 44 kg. A i tak plecak Karoliny nie był tak przeładowany jak w inne dni". http://www.nowamalopolska.pl/newsysn/formatka.php?idwyb=1215
Koleżanka pokazała mi plecak swojej córki gimnazjalistki - ważył dużo więcej niż ww. uczennicy. A w nim same potrzebne rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważna akcja! Mój plecak był zawsze strasznie ciężki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.