Facebook Google+ Twitter

Jutro zaczyna się Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-08-08 13:46

W oddalonym od Jeleniej Góry o 30 km miasteczku będzie można zobaczyć ok. 100 komedii. Lubomierska impreza wyrosła na legendzie polskiej komedii wszech czasów „Sami swoi” i jest jedną z największych wakacyjnych atrakcji regionu.

– W międzyczasie na scenie publiczność będzie się bawić przy kabaretach i różnych innych atrakcjach – zapowiada Jadwiga Sieniuć, organizator imprezy.
Jutro startują dwa festiwalowe konkursy – główny, w którym o słynne lubomierskie Granaty zawalczą najlepsze komedie ostatniego sezonu i konkurs Śmiesznego Kina Niezależnego, w którym o równie cenne „zawleczki” konkurować będą twórcy offowi.

Tegoroczną nowością jest zaplanowana na sobotnie popołudnie Słodka Bitwa o Miedzę, czyli I Lubomierska Wojna Tortowa – otwarta dla wszystkich, którzy pragną spełnić swoje marzenie i cisnąć w ukochanego wroga tortem z bitą śmietaną. I to przy taperskim akompaniamencie na żywo!

Znani aktorzy i reżyserzy spotykać się będą z publicznością każdego dnia festiwalu. Po raz pierwszy w historii imprezy na lubomierskiej scenie w dniu oficjalnego otwarcia zagra orkiestra symfoniczna. Wielki, plenerowy koncert przebojowej muzyki filmowej poprowadzi Krzesimir Dębski, kompozytor wielu słynnych ścieżek dźwiękowych.
Z myślą o miłośnikach dobrej zabawy przy muzyce na żywo zaplanowano koncert popularnej grupy Zakopower oraz liczne estradowe niespodzianki.

Cały sobotni wieczór wypełni natomiast Swojska Noc Kabaretowa z udziałem wielu popularnych twórców.
Festiwal potrwa do 12 sierpnia.

(MJ)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.