Facebook Google+ Twitter

Jutro zlikwidują dom dla niewidomych dzieci. Jak można??

3 września bieżącego roku jedyny Dom Niewidomego Dziecka w Polsce, który znajduje się w Warszawie na Saskiej Kempie przy ul. Obrońców, zostanie zamknięty; skazany na zaprzestanie działalności. I to nie jest decyzja bezdusznych urzędników.

Do jutra wszystkie dzieci mają opuścić budynek. Niewidome dzieci, które od dłuższego czasu żyły razem, niczym jedna rodzina, w Domu Niewidomego Dziecka (podlegającym pod zarząd Towarzystwa Opieki nad Niewidomymi w Laskach), zostaną rozmieszczone w różnych placówkach na terenie całego kraju. Kto wydał tak okrutny wyrok na Dom Niewidomego Dziecka?
Wszystko wskazuje na to, że to nie sąd, nie jakiś nadgorliwy urzędnik czy polityk, tylko zarząd Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. To zarząd tej organizacji postanowił, że dzieci mają opuścić budynek, chociaż żadna administracyjna decyzja nie zmuszała Towarzystwa do takiej decyzji. A więc dlaczego?
Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zaniedbało w przeszłości status związany z Domem Niewidomego Dziecka oraz prawnymi aspektami jego funkcjonowania. Dopiero teraz wyżej wymienione Towarzystwo chce załatwić owe sprawy prawne (m.in. prawo do własności nad Domem). Na czas procedowania nad nimi, Dom Niewidomego Dziecka będzie zamknięty, a jego mieszkańcy rozlokowani po całej Polsce. Tak postanowił zarząd Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
Skoro żadna decyzja administracyjna nie zmusza do zamknięcia tego Domu i wyprowadzenia jego mieszkańców to warto postawić pytanie: dlaczego Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi podjęło taką, a nie inną decyzję?
Zachęcam do zapoznania się z poświęconym tej sprawie artykułem Wojciecha Łazarowicza, zatytułowanym „Niewidome dzieci jutro stracą dom”. Możecie Państwo zapoznać się z tym artykułem, znajdującym się w serwisie informacyjnym naTemat, korzystając z poniższego linku:

http://wojciechlazarowicz.natemat.pl/115477,niewidome-dzieci-jutro-straca-dom

Jako osoba niewidoma jestem głęboko poruszony, zniesmaczony, a nawet oburzony wyżej opisaną historią. Mam nadzieję, że istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie decyzji podjętej przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w sprawie Domu Niewidomego Dziecka i jego mieszkańców. Jeśli istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie tej - jak mi się zdaje - nieracjonalnej decyzji, to chciałbym je poznać.

AKTUALIZACJA:

3 września bieżącego roku Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi poinformowało na swoim facebook'owym profilu, iż dzieci pozostaną w Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie do - jak można przeczytać w tym oświadczeniu - "czasu ostatecznych rozstrzygnięć i uregulowań prawnych".
Z oświadczeniem wyżej wymienionego Towarzystwa można zapoznać się, korzystając z poniższego linku:
https://www.facebook.com/TOnO.Laski?fref=ts
Jednak oświadczenie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi nie zawiera wyczerpującego wytłumaczenia, co do powodów, które miały motywować decyzje zarządu tej organizacji o wyprowadzce dzieci z Domu Niewidomego Dziecka.* * *

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.