Facebook Google+ Twitter

Jutro związkowcy zablokują warszawski Dworzec Centralny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 18:12

Związkowcy z kolejowej "Solidarności" zablokują jutro ruch pociągów na Dworcu Centralnym w Warszawie. Protest rozpocznie się o 11.30. Kolejarze sprzeciwiają się w ten sposób przepisom ustawy o emeryturach pomostowych. Pracownicy PKP domagają się utrzymania prawa przechodzenia na wcześniejszą emeryturę dla wszystkich kolejarzy.

Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Krzysztof Łańcucki zapowiada, że jeśli dojdzie do blokady torów, protest zostanie uznany za nielegalny, bo jest nie związany z relacją pracodawca-pracobiorca. Dodaje, że adresatem postulatów jest rząd, a nie Koleje Państwowe.

Jeśli związkowcy zablokują tory, to pociągi nie będą wjeżdżać do centrum miasta. Składy będą kończyć bieg na Dworcu Wschodnim lub Dworcu Zachodnim. Krzysztof Łańcucki ostrzega, że jeśli dojdzie do zakłócenia ruchu pociągów Polskie Linie Kolejowe złożą zawiadomienie do prokuratury. Pasażerowie, którzy będą mieli problemy z dotarciem do centrum stolicy mogą zwracać się z wnioskami o rekompensaty. Zostaną one skierowane do organizatorów protestu, którzy zdaniem PLK powinni pokryć koszty.

Związkowcy z "Solidarności" uważają, że kolejarze powinni mieć możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę ze względu na szczególne warunki pracy. Jutro mają zwrócić się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z prośbą o zawetowanie ustawy o emeryturach pomostowych. Organizatorzy protestu spodziewają się, że weźmie w nim udział około tysiąca osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.