95369 miejsce

Juventus Turyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

W rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał Celtic Glasgow 2:0 (1:0) i przypieczętował swój awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Bramki dla włoskiego klubu zdobyli Matri i Quagliarella.

Zawodnicy Juventusu mieli powody do radości / Fot. EPA/DI MARCOPo pierwszym meczu w Glasgow, wygranym przez Juventus 3:0, wiadomo było, że tylko cud może sprawić, iż Celtic awansuje do kolejnej rundy Champions League. Mimo to obie drużyny zapowiadały walkę na całego podczas meczu rewanżowego.

Od pierwszej minuty widać było, iż gospodarze będą skupiali się głównie na tym, by nie stracić bramki. Z tego powodu to goście z Glasgow byli stroną przeważającą. Przez pierwsze minuty nic z tego jednak nie wynikało- zawodnicy "Starej Damy" umiejętnie się bronili i uniemożliwiali rywalom stworzenie sytuacji podbramkowych.

Dopiero w 21. minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką "Juve". Mocny strzał Ledleya przeszedł jednak nieznacznie obok słupka.

3 minuty później jedna z nielicznych akcji ofensywnych włoskiej drużyny zakończyła się bramką. Po błędzie drużyny gości mocny strzał z dystansu oddał Fabio Quagliarella. Z tym uderzeniem poradził sobie Forster, jednak przy dobitce Matriego nie miał już nic do powiedzenia.

Po utracie bramki goście przystąpili do frontalnego ataku, wiedząc, że nie mają już nic do stracenia. Najpierw uderzenie Commonsa w fantastyczny sposób obronił Buffon, a kilka minut później piłka po uderzeniu Samarasa przeszła centymetry obok prawego słupka bramkarza reprezentacji Włoch.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0 dla Juventusu- piłkarze włoskiego klubu mogli już powoli zacząć myśleć o meczach 1/4 finału.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części gry "Stara Dama" mogła strzelić drugą bramkę, jednak uderzenie Quagliarelli z najwyższym trudem obronił Forster.

Podczas kolejnych kilkunastu minut na boisku zrobiło się spokojniej- Juventus przyjmował na swojej połowie rywali i raz po raz bez problemu oddalał niebezpieczeństwo.

W 65. minucie jedna z szybkich akcji "Bianconeri" zakończyła się drugą bramką. Pirlo podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Vidala, a ten odegrał do znajdującego się przed bramką Quaglairelli, który nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Końcówka meczu nie przyniosła większych emocji- "Juve" kontrolowało grę, Celtic opadł z sił i poza jedną sytuacją, kiedy to Buffon musiał wysilić się, aby obronić strzał Kayala, nie potrafił stworzyć zagrożenia pod polem karnym rywali.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i w ten sposób Juventus przypieczętował awans do ćwierćfinału Champions League.

Juventus Turyn - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)
Bramki: Alessandro Matri (24'), Fabio Quagliarella (65')

Juventus: Buffon - Barzagli, Marrone, Bonucci - Padoin, Vidal (67' Isla), Pirlo (69' Giaccherini), Pogba, Peluso (59' Asamoah) - Quagliarella, Matri

Celtic: Forster - Matthews (52' Forrest), Wilson, Wanyama (46' Ambrose), Izaguirre - Samaras, Kayal, Ledley, Mulgrew - Commons (73' Lassad), Hooper