Facebook Google+ Twitter

Juwenalia czas rozpocząć...

Jak niegdyś Neron przygotowywał swojemu ludowi wielkie wiosenne święto, tak teraz zmienił się i organizator i jego odbiorcy. Studenci sami sobie przygotowują „igrzyska”.

Studenci bawią sie w klubie Studio podczas Juwenaliów 2006. / Fot. Jacek Filipek / Fot. Jacek Filipek Pierwsze Juwenalia odbyły się w 1954 roku, wyprawione przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 7 do 13 maja potrwają krakowskie Juwenalia 2007. Głównie będą to koncerty, z rozpoczynającym panowanie studentów w mieście koncertem klubowym w Żaczku, gdzie wystąpi Janusz Radek.

Wtorek 8 maja to spotkanie na scenie plenerowej, również pod Żaczkiem, przy dźwiękach reggae. Zagrają: Papryka Korps, Vavamuffin. Następnie, w środę dwóch Adamów z Formacji Chatelet poprowadzi wybory najmilszej studentki Krakowa.

W czwartek 10 maja na stadionie „Wisły” Wielki Plenerowy Koncert Juwenaliowy, a na nim: Revolucja, Coma, Strachy na Lachy oraz Myslovitz. Tego samego dnia czeka nas Plenerowa Impreza Multimedialna pt.: ”Gra świateł z muzyką”.

W piątek 11 maja w korowodzie ”Na rynek marsz” zaprezentują się krakowskie uczelnie wyższe, nastąpi również uroczyste przekazanie Kluczy do Bram Miasta przez prezydenta Krakowa. Dla tych wszystkich, którzy nie odwiedzili tegorocznej Paki, o godz. 19 w Żaczku odbędzie się Kabareton Juwenaliowy z laureatami Przeglądu Kabaretów. Natomiast o godz. 21 znów na scenie pod krakowskim Klubem „Żaczek” wystąpią: Voo Voo i Raz, dwa, trzy. W sobotę 12 maja - II Kabareton Juwenaliowy oraz koncert grupy Hey i Cool Kids of Death.

Niedziela 13 maja upłynie w kubańskich klimatach: Buena Vista Social Club oraz Josse Torres Salsa Tropical. Po koncercie plenerowym zaplanowano pokazy salsy i nocną imprezę w tejże stylistyce .

Oprócz wymienionych koncertów, większość lokali przygotowała też swoje, dodatkowe atrakcje. W zależności od profilu uczelni bądź wydziału okres ten nazywany jest również „medykaliami” lub „ekonomalia”, a Nowa Huta ma swoje „Czyżynalia” - od nazwy jednego z osiedli, gdzie mieszczą się akademiki studenckie.

Więcej znajdziecie na stronie: www.juwenalia.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.