Facebook Google+ Twitter

Juwenalia czas zacząć

Dziś w Lublinie, koncertem na placu zamkowym rozpoczną się „Dni Kultury Studenckiej”. Jest to czas, kiedy studenci przejmują kontrolę nad miastem, organizując imprezy kulturalne.

Piosenkarz i gitarzysta Barry Hyde (L) i basista David Craig (P) z brytyjskiego zespołu rockowego "The Futureheads" występuje na festiwalu Gampel Open Air Festival w Gampel . / Fot. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTTStudenckie święto rozpocznie się od wspólnego korowodu wszystkich uczelni, który ruszy tradycyjnie o godzinie 16.30 spod Politechniki Lubelskiej. Na trasie do studentów Politechniki (przebranych za mafiosów) dołączą kowboje, ekolodzy i rycerze - przedstawiciele innych uczelni. Tradycyjnie, jak co roku na placu Litewskim studenci odbiorą z rąk prezydenta Lublina symboliczne klucze, ukazujące przejęcie władzy nad miastem przez żaków. Następnie korowód przemaszeruje na plac pod zamek lubelski.

Tam o godzinie 18 rozpocznie się koncert, podczas którego zagrają takie zespoły jak: lubelski Mystic Bland i Kokoty. Tuż po nich zaprezentuje się ukraiński zespół FLIT. Około godziny 20 na scenę wyjdzie zespół Muchy. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski zespół The Futureheads.

Oprócz wyżej wymienionych zespołów w trakcie dni kultury studenckiej, które potrwają do 21 maja wystąpią m.in.: Impuls, Cliver, Łukash, Toples(disco polo), Audiofeels, Afromental, Strachy na Lachy, Akurat, Londyn, Raz, Dwa, Trzy, Myslovitz, Zabili mi Żółwia, Koniec Świata, Marika, Jamal, Blenders, Big Cyc, T.Love, Farben Lehre, Sokół feat. Pono-TPWC, Szymon Wydra, Junior Stress, Naturall Dread Killaz, East West Rockers, Mieczysław Szcześniak, Kult, Dżem.

Szczegóły na stronach:

http://juwenalia.pollub.pl/index_more.php??=plan
http://kozienalia.lublin.pl/index.php?site=3
http://medykalia.lublin.pl/plan.html
http://www.feliniada.pl
http://www.kul.lublin.pl/12589.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.