Facebook Google+ Twitter

Juwenalia UMK - pod patronatem Wiadomości24.pl

W tym roku już po raz 50 organizowane są toruńskie juwenalia. Z tej okazji to studenckie święto będzie odbywać się pod wyjątkowym szyldem - powrotu do przeszłości.

 / Fot. www.juwenalia.umk.plBrać studencka cofnie się w swoim imagu do 1960 roku w którym to po raz pierwszy odbyła się w Toruniu ta, dziś obowiązkowa i wyczekiwana, impreza. Również symbol Torunia - pomnik Mikołaja Kopernika zostanie tradycyjnie przebrany zgodnie z "motywem" święta. Tym razem toruński astronom zostanie "przodownikiem pracy".

Na placu Rapackiego już od środy będzie można podziwiać również specjalnie przygotowaną ekspozycję archiwalnych zdjęć z juwenaliów, powstałych na przestrzeni minionego półwiecza.

Juwenalia odbywać się będą w dniach 13-15 maja 2010. Samorząd Studencki wypełni ten czas wieloma atrakcjami. Poniżej część z nich:

13 maja 2010Wielki Pochód Juwenaliowy - Spod Domu Studenckiego nr 6 wyruszy o godz 18 Wielki Pochód Juwenaliowy, ul. Słowackiego, Sienkiewicza, Gagarina w kierunku parkingu przed Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi.

Do udziału zaproszeni zostaną studenci oraz goście.

Około godz. 20.00 po dotarciu na miejsce pochodu juwenaliowego, nastąpi oficjalne otwarcie oraz przekazanie kluczy do bram miasta.

Koncerty - od godziny 18

Duża Scena na Bielanach na parkingu przed Wydziałem BiNoZ:
Zagadka, H5N1, Paraliż Band, Jelonek, Myslovitz, Happysad

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.