Facebook Google+ Twitter

Juwenalia w Krakowie. Na początek Myslovitz i rytmy Reggae

W grodzie Kraka rozpoczęło się tradycyjne święto studentów, czyli juwenalia. Wypełniać je głównie będą koncerty gwiazd rodzimej sceny muzycznej. We wtorek wystąpili Myslovitz czy Jamal.

Podczas wtorkowego koncertu Myslovitz, na miasteczku studenckim AGH (materiały organizatorów) / Fot. Krakowska Studencja Agencja FotograficznaNa ponad miesiąc przed rozpoczęciem sesji letniej, studenci krakowskich uczelni rozpoczynają swoje święto czyli juwenalia. Wielu z "żaków" jako miejsce corocznej zabawy wybiera miasteczko AGH, gdzie wtorkowym popołudniem rozpoczęto uczelniane juwenalia pod hasłem "strefa plaża". Wydarzeniem dnia był koncert grupy Myslovitz, która na stałe wpisała się już w kanon polskiej muzyki rockowej. Nim jednak pojawili się na scenie usytuowanej przy kortach tenisowych miasteczka AGH, studenci wspólnie śpiewali pod gołym niebem, które nie było dla nich zbyt łaskawe. Przeplatające się słońce z na przemian padającym deszczem, nie odstraszyło jednak "żaków" od tradycyjnego rozpoczęcia uczelnianych juwenaliów. Zaaranżowana na plażę strefa muzyczna, z prawdziwym piaskiem i nie do końca żywymi palmami, przyciągnęła wielu fanów pochodzącego ze Śląska zespołu.

Podczas wtorkowego koncertu sceny reggae, przy domu studenckim "Żaczek" (materiały organizatorów) / Fot. Krakowska Studencka Agencja FotograficznaNatomiast niewiele dalej, przy domu studenckim "Żaczek" rozpoczęły się koncerty w ramach Juwenaliów Krakowskich, organizowanych wspólnie przez wiele uczelni z grodu Kraka. Wtorkowy wieczór należał do wykonawców muzyki reggae, która przyciągnęła wielu fanów rytmów pochodzących z gorącej Jamajki. Na scenie pojawili się Maleo Reggae Rockers (klasyczne brzmienie reggae), Habakuk (istniejący od ponad dwudziestu lat zespół z Częstochowy) i Jamal (twórcy m.in. hitu "Policeman"). "Żaczek" zamienił się w chilloutową Jamajkę do północy. Kilka godzin wcześniej, rozstrzygnięto głosowanie na Najmilszą Studentkę Krakowa - jury porwała Ola Krzyżak, studentka matematyki stosowanej z Akademii Górniczo-Hutniczej, która okazała się bezkonkurencyjna. Zwyciężczyni wykazała się również niespotykaną siła charakteru ponieważ m.in. namówiła panią z dziekanatu, żeby została pół godziny dłużej w pracy (studenci doskonale wiedzą, że to zadanie nie należało do najłatwiejszych). Jednym z zaszczytów jaki spotka Najmilszą Studentkę, będzie odebranie kluczy miasta od prezydenta Majchrowskiego w towarzystwie SuperStudenta, Tomasza Karwata. Galę wyborów uświetnił koncert młodej polskiej wokalistki, Marii Peszek.

Podczas wtorkowego koncertu sceny reggae, przy domu studenckim "Żaczek" (materiały organizatorów) / Fot. Krakowska Studencja Agencja FotograficznaKolejne dni juwenaliów krakowskich, będą obfitować w jeszcze więcej koncertów i atrakcji dla studentów. W środę, 8 maja na scenie pod "Żaczkiem" wystąpią artyści pod wspólnym hasłem "niepokornych" - w tym gronie znajdzie się Monika Brodka czy niemiecka grupa Hurricane Dean. Natomiast w klubie Studio wieczór będzie należał do mistrzów sztuki kabaretowej, czyli Limo, K2, Grupa Ad Hoc i Kacpra Rucińskiego. Tłumów nie zabraknie również podczas koncertu Czesława Mozila ze swoim zespołem, który zaprezentuje się na kortach tenisowych przy miasteczku studenckim AGH. Uczelnie przygotowują się również do zbliżającego się wielkimi krokami juwenaliowego pochodu na Rynek Główny, gdzie żacy przejmą władanie miastem na najbliższy weekend. Bilety w wariancie ulgowym i normalnym, na większość koncertów wciąż są dostępne, a więcej informacji na ten temat na stronie Tauron Juwenaliów AGH 2013 oraz Juwenaliów Krakowskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.