Facebook Google+ Twitter

Juwenalia we Wrocławiu. Dokładny przewodnik: co, gdzie i kiedy

Już w poniedziałek rozpocznie się coroczne święto studentów - Juwenalia. W planie 6-dniowych obchodów znalazło się wiele koncertów, imprez i eventów. Jak zawsze, do zabawy zaproszeni są wszyscy studenci!

Tegoroczne juwenalia zainauguruje śniadanie z rektorem Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeuszem Więckowskim. Tego samego dnia studenci będą mieli możliwość zdobycia umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i samoobrony. Wieczorem w Auli Głównej politechniki odbędzie się koncert zainspirowany historią II wojny światowej. Sympatycy Michaela Jacksona będą mieli również okazję posłuchać piosenek zmarłego króla popu w nowych aranżacjach.

Wtorek rozpocznie się akcją "Juwenaliów Językowych", w trakcie których studenci będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, wystawach i prezentacjach powiązanych z nauką języków obcych. Późnym popołudniem przy akademikach politechniki rozpoczną się koncerty zaproszonych zespołów, a wystąpią min. OCEAN, Alien Autopsy, ABRADAB. Wieczór zakończy projekt P.I.W.O 5 oraz Gra Nocna.

Juwenalia 2011 w Warszawie - program na pierwszy tydzień

Środa to przede wszystkim Noc Grilli oraz kolejne koncerty, wystąpią: Bethel, Kumka Olik oraz HURT.

Czwartek również upłynie pod znakiem koncertów przy Tekach. Dodatkowo odbędzie się również wielki studencki przejazd na rowerach przez centrum miasta.

W piątek odbędzie się tradycyjny Pochód Juwenaliowy, który rozpocznie pod Politechniką Wrocławską, a zakończy na Wyspie Słodowej. To tam właśnie będzie trwała impreza z udziałem min. zespołu Hope, Paprika Korps, Junior Stress.

Po wielodniowym imprezowaniu w sobotę przyjdzie czas na sport. O Puchar Rektora walczyć będą amatorskie zespoły rajdowe. Mieszkańcy akademików będą mogli wziąć udział w Spartakiadzie Domów Studenckich, która odbędzie się na Wittigowie. W planach m.in. zawody sumo, walki gladiatorów i przeciąganie liny. Było coś dla ciała, będzie i dla duszy. Wieczorem odbędzie się przedstawienie "Duszno" Teatru Sztampa oraz Kino Nocne.

Więcej informacji na stronie: www.juwenalia.pwr.wroc.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.