Facebook Google+ Twitter

Juwenalia - zabawa nie do przegapienia

Wraz z początkiem maja na uczelniach wyższych rozpoczyna się wielkie święto wszystkich studentów - Juwenalia 2010. Podczas, gdy maturzyści zmagają się z egzaminem dojrzałości, studenci bawią się i na kilka dni zapominają o zbliżającej się sesji letniej.

Juwenalia to coroczne święto studentów, podczas którego samorządy studenckie organizują różnego rodzaju imprezy i zachęcają do dobrej zabawy. Obfita oferta rozrywek obejmuje nie tylko koncerty, zawody sportowe czy imprezy klubowe, ale także wybory Miss, występy kabaretowe czy maratony taneczne. Jednak kluczowym wydarzeniem jest pochód studentów ulicami miast oraz symboliczne przekazanie kluczy przez władze miejskie.

Gdańsk zaczyna zabawę już od środy 5 maja i proponuje potyczki między studentkami a studentami, pod nazwą "Barwy Płci". Kraków odbywa Juwenalia w dniach 4 - 9 maja i zaprasza na koncert plenerowy oraz wieczór tańca. Lublin postawił na gwiazdy i zaprasza na Kozienalia z udziałem takich wykonawców jak The Rasmus, Kayah, Myslovitz, Czesław Śpiewa i wiele innych. Natomiast Warszawa od 6 maja proponuje koncerty bardzo zróżnicowane pod względem gatunkowym. Będzie można posłuchać wykonawców punkrockowych, popowych, alternatywnych, ale również disco i dance.

Tegoroczne Juwenalia może zakłócić niesprzyjająca pogoda, jednak studenci nie wyobrażają sobie roku akademickiego bez swojego święta. - Cieszę się, że będzie można pobawić się jeszcze przed sesją - mówi Daria, studentka dziennikarstwa z Uniwersytetu Warszawskiego. - Na pewno wybiorę się na Juwenalia organizowane przez moją uczelnię - dodaje.


Coroczne Juwenalia to tradycja w życiu akademickim, ale przyjść i uczestniczyć w nich może każdy. Zarówno studenci, jak i ci, którzy ciągle czują się młodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.