Facebook Google+ Twitter

Juwenaliowa impreza "pod chmurką" będzie udana!

Już w piątek, 7 maja, rozpoczynają się coroczne imprezy studenckie - juwenalia. Pomimo zapowiadanej na najbliższe dni niesprzyjającej aury, organizatorzy zapewniają, że pogoda nie popsuje zabawy!

KULT na juwenaliach / Fot. Polskapresse/ JodłowskiZachmurzone niebo, niskie ciśnienie, opady deszczu a nawet burze - to prognoza pogody na najbliższe dni. Jak z taką sytuacją pogodową poradzą sobie organizatorzy jednej z największych imprez kulturalnych w stolicy?

- Nie boimy się pogody! - mówi Piotr Müller, rzecznik prasowy Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego. - Mamy przygotowane namioty, które pozwolą ochronić część osób, które przyjdą na imprezę. Myślę, że studenci, którzy zamierzają udać się na juwenalia, przyjdą bez względu na to, jaka będzie pogoda - dodaje Müller.

Podobne zdanie ma przewodniczący samorządu studenckiego Wojskowej Akademii Technicznej, Michał Krzaczyński: Mamy nadzieję, że pogoda się poprawi. Jeśli nie, zostaną rozstawione zabezpieczenia przed deszczem - mówi. - Planowaliśmy inną pogodę. Mimo wszystko oczekujemy wysokiej frekwencji, gdyż zarówno koncerty jak i pozostałe atrakcje będą bardzo ciekawe - dodaje.

A co na to sami studenci? Zapytani czy pogoda przeszkodzi im we wspólnej zabawie odpowiadają jednogłośnie: Pójdziemy mimo wszystko! - Juwenalia to takie wydarzenie, w którym nawet pogoda nie może zakłócić dobrej zabawy! W grupie i tak będzie ciepło! - mówi Monika, studentka biologii i chemii UW.

Nie pozostaje nic innego jak tylko zapoznać się z programem imprezy, która potrwa dwa dni. Studenci Wojskowej Akademii Technicznej świętować będą 7 maja na skwerze przy Bibliotece Głównej uczelni. Główną gwiazdą imprezy będzie światowej sławy artysta Danzel. Ponadto przewidziane są występy znanych i lubianych zespołów: D-Bomb, Topless czy Megadance. Wstęp jest bezpłatny.

Nieco inny charakter będzie miała impreza organizowana przez samorząd Uniwersytetu Warszawskiego. 8 maja na dziedzińcu, przy Krakowskim Przedmieściu usłyszymy sztandarowe zespoły współczesnej sceny rockowej i punkowej, m.in.: KULT, Lao Che, Buldog oraz Jedenu, a za wstęp będziemy musieli zapłacić od 20 do 35 zł.

Juwenalia nie ominą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na tzw. medykaliach studenci będą bawić się 8 maja. Przy ul. Żwirki i Wigury 61. Wystąpią: Farben Lehre, IRA, WTF, The Bunglers i Enej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.