Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2550 miejsce

Już 1.06.2017 r. na prowinylcd.com płyta Lebowski Plays Lebowski

Lebowski Plays Lebowski już od 1 czerwca w sklepach www.prowinylcd.com Serdecznie zapraszamy!

 / Fot. LebowskiJuż od 1 czerwca 2017 r. płyta Lebowski Plays Lebowski do kupienia na

www.prowinylcd.com
Gatunek:
mix of art rock, progressive, motion pictures music, and improvisation

Członkowie zespołu:
Marcin Grzegorczyk - guitars
Marcin Łuczaj - synths
Marek Żak - bass
Krzysztof Pakuła - drums
Radek ratomski - live visualisations, management

Biografia
LEBOWSKI - zespół, którego styl odbiorcy określają mianem "muzyki do nieistniejącego filmu".
Wydany w 2010 r. debiutancki album "Cinematic", jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Debiut płytowy projektu LEBOWSKI wywołał ogromne zainteresowanie odbiorców ambitnej
muzyki rockowej w Polsce i poza granicami naszego kraju, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty - ponad 5000 egzemplarzy. Album "Cinematic"doczekał się
blisko 300 recenzji w ok. 30 krajach świata. Do tego dodać należy liczne wywiady radiowe, obecność w plebiscytach podnoszących debiut płytowy szczecińskiego projektu do poziomu "albumu tygodnia" w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami "Polski Album Roku" oraz
"Debiut Roku" docenili "Cinematic" słuchacze stacji "Pro-Radio" oraz "Megastacja Rock", a także czytelnicy miesięcznika "Metal Hammer", na którego łamach pojawiły się równie pochlebne recenzje. Podobnie gorąco i z uznaniem odnosili się dziennikarze piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak "Teraz Rock", "LIZARD", serbskiego "Nocturne", fińskiego "Inferno" i wielu innych.

Do pracy nad nową, drugą płytą, której premiera planowana jest na 2014r. , szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza - Markusa Stockhausena.
Nagrany wspólnie singiel "Goodbye My Joy" przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu LEBOWSKI, wspomnieć należy również o koncertach zespołu, które realizowane w efektownej oprawie wizualnej, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na
dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na "International Rock Conspiracy" w Berlinie czy "Ino-Rock Festival" w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.