Facebook Google+ Twitter

Już 16 listopada Garbage wystąpi w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-09 05:20

Amerykańska grupa zagra w Krakowie już w przyszłym tygodniu w ramach trasy promującej nowy album "Not Your Kind Of People".

 / Fot. Materiały prasoweShirley Manson - czołowa wokalistka rockowej sceny alternatywnej lat 90-tych i jej grupa Garbage wrócili po siedmioletniej przerwie z nowym studyjnym albumem! Ponowne nagrywanie z Garbage gitarzysta Duke Erikson porównuje do jazdy na rowerze, której nigdy się nie zapomina. Wiosną 2012 ukazał się album „Not Your Kind Of People”, na który warto było czekać.

Zespół Garbage powstał w 1994r w Madison w stanie Wisconsin i bardzo szybko wyrósł na jedną z czołowych grup rockowych, w dużej mierze za sprawą charyzmatycznej wokalistki Shirley Manson. Na swoim koncie mają ponad 17 milionów sprzedanych płyt. Zadebiutowali w 1995r. albumem “Garbage”, z którego pochodzą takie hity jak "Stupid Girl" czy "Only Happy When It Rains". Druga płyta grupy „Version 2.0” ukazała się w 1998r. i otrzymała 2 nominacje do nagród Grammy. Kolejne wydawnictwa zespołu to wydany w 2001 „Beautiful Garbage”. Rok 2005 przyniósł album „Bleed Like Me”. W 2007 grupa zaprezentowała retrospektywną płytę „Absolute Garbage”.

Prace nad następcą "Bleed Like Me" zaczęły się już w 2010 roku, ale na nowe dzieło Garbage musieliśmy czekać aż do tego roku. Płyta „Not Your Kind Of People” ukazała się 14 maja tego roku. Jedenaście nowych kompozycji promują utwory „Blood For Poppies” i „Big Bright World”. W czerwcu grupa wystąpiła w Warszawie na Orange Festival. Po rewelacyjnym przyjęciu powrót do Polski wydawał się oczywisty. Teraz grupa zagra w Krakowskim klubie Kwadrat.

Bilety w cenie 125 zł w przedsprzedaży i 140 zł w dniu koncertu.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+RZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.