Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3642 miejsce

Już 25 marca 2017 „FILOKTET” Heinera Müllera w łódzkim „Jaraczu"

Premiera „FILOKTETA” w reżyserii Wojtka Klemma już 25 i 26 marca na Małej Scenie Teatru im. Jaracza w Łodzi. W obsadzie: Iwona Dróżdż-Rybińska (Filoktet), Iwona Karlicka (Neoptolemos) i Bogusława Pawelec (Odyseusz).

Plakat (Teatr im. S. Jaracza w Łodzi) / Fot. Materiały promocyjneWojciech Klemm reżyseruje „FILOKTETA” Heinera Müllera w łódzkim „Jaraczu”. Tekst Müllera - jednego z najwybitniejszych dramatopisarzy niemieckich II połowy XX wieku, jest parafrazą tragedii Sofoklesa. Przede wszystkim jednak traktuje o władzy, polityce i zdradzie – dziedzinach, które w obecnych czasach są bardzo aktualne.

Reżyser spektaklu poszukuje współczesnych bohaterów i śledzi ich losy, zależne zazwyczaj od władzy i jej prominentów. Jak zniszczyć bohatera i użyć go we własnej sprawie? Do czego doprowadzić może polityka kłamstwa? Czy czasy tajnych współpracowników minęły bezpowrotnie?

Równolegle Klemm podejmuje wątek wykluczenia, znacząco angażując kobiety do ról męskich i nawiązując scenograficznie do widoków wprost z łódzkich podwórek. Napisana w 1968 roku w Niemieckiej Republice Demokratycznej sztuka, opowiadająca historię z czasów bogów i herosów, tym razem w wersji bieżącej, polskiej, a nawet łódzkiej.

Scenografia: Kornelia Dzikowska,
Kostiumy: Julia Kornacka,
Muzyka: Dominik Strycharski,
Choreografia: Maćko Prusak.

Po więcej szczegółów zapraszam na oficjalną stronę teatru: http://www.teatr-jaracza.lodz.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.