Facebook Google+ Twitter

Już 7 stycznia IV edycja Konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego Roku!

7 stycznia zaczynamy czwartą już edycję konkursu na najlepszego dziennikarza obywatelskiego i najlepszego blogera. Atrakcyjne nagrody, w Kapitule same znane nazwiska. Gorąco zachęcam do udziału. I przypominam historię poprzednich edycji.

 / Fot. B. MiędzybrodzkiZorganizowany przez Wiadomości24.pl pierwszy w polskim internecie konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego Roku odbył się na przełomie 2006 i 2007 roku. Dziennikarstwo obywatelskie stawiało wtedy pierwsze kroki, głównie na łamach gazety internetowej Wiadomości24.pl. Spośród 280 zgłoszonych zwycięzcami zostali: Oliwia Piotrowska, Dziennikarka Obywatelska Roku głosami internautów i Robert Sałata, laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku głosami Kapituły, oraz Marcin Wójcik, Bloger Roku, autor bloga krakoff.info.

W drugiej edycji tytuły otrzymali: Dziennikarzem Obywatelskim 2007 Roku głosami Kapituły Konkursu został Andrzej Pieczyrak, a Dziennikarzem Obywatelskim 2007 Roku głosami internautów - Krzysztof Olejniczak. Tytuł Blogera Roku, w związku z liczbą oddanych głosów, przypadł sześciu blogerom.

Dziennikarzem Obywatelskim 2008 Roku decyzją Kapituły Konkursu został Marek Iwaniszyn. Internauci tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2008 Roku przyznali Mirosławowi Ogórce. Blogerzy biorący udział w konkursie, tworząc Kapitułę Konkursu, wybrali też spośród siebie Blogera 2008 Roku. Został nim autor bloga Matka Kurka

Organizowany przez Wiadomości24.pl konkurs w założeniu służył i służy wyłonieniu osób, które publikując w internecie i nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia, przestrzegają praw autorskich, dostarczają rzetelnych materiałów i służą społeczeństwu i społecznościom. Czy to za wysoko ustawiona poprzeczka? Za odpowiedź niech posłużą fakty: trzy lata temu osób zarejestrowanych w serwisie było 3 tysiące. Dziś jest ich 23 tysiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Prawda, publikowałam w papierowym kwartalniku "w Górach" dwa arty a tutaj zajęłam zaszczytne czwarte miejsce głosami internautów za dwa teksty. ( ntb. moje ulubione do dziś)
Zastanawiam się właśnie czy choć jeden tekst nie jest wart republikacji, czyli umieszczenia gop właśnie tutaj, gdzie wywalczył mi 4 miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jaka listę? Zgłaszamy się sami, zaraz po starcie konkursu, na początku stycznia. Albo czekamy, aż ktoś nas zgłosi. Choć to taktyka zawodna :) Ja nie mogę się doczekać tego początku, bo bardzo mnie bawi sposób, w jaki o konkursie na DO Roku informują inne serwisy. Zwykle znaleźć można wszystkie szczegóły, poza jednym - kto organizuje konkurs. A my przecież wszystkich DO, niezależnie gdzie publikują, serdecznie zapraszamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawid Serafin za reportaż "L'Aquila - życie po trzęsieniu ziemi" Tekst godny polecenia.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko weźmiemy pod uwagę, liczę na Wasze zgłoszenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co mi tam redakcjo czy liczą się tylko teksty czy i galerie ??? Jeśli fotografie też możecie mnie śmiało dopisywać. Dobra motywacja będzie a i zabaw się liczy prawda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

napewno nie *bendą*:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biorąc pod uwage swój pierwszy tekst opublikowany drukiem "Teoria marketingu w praktyce", tak. Na MG nie mogę pozwolić sobie na zbyt długie teksty:muszę dostosowywać się do poziomu intelektualnego potencjalnego czytelnika. No i udało mi się zdobyć starszą wersję Open Office, tak iż moje teksty nie bendą odrzucane przez Redakcję Wiadomości24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też sie podpinam;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyszło mi do głowy, że najbardziej trafnie i najbardziej obiektywnie można byłoby ocenić umiejętności i dar dziennikarski, gdyby wszyscy startujący otrzymali jeden temat i do niego dane niezbędne do napisania artykułu. Tylko w ten sposób wszyscy mieliby jednakowe możliwości na starcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łehehehehh dobre :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.