Facebook Google+ Twitter

Już budują obwodnicę Mińska Mazowieckiego

24 sierpnia br. w Arynowie, w powiecie mińskim, symbolicznie wbito łopatę pod budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W uroczystościach wziął udział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Minister Grabarczyk, Poseł Mroczek oraz władze samorządowe i kierownictwo inwestora / Fot. Alicja RosołowskaPoseł Ziemi Mińskiej Czesław Mroczek od lat zabiegał o budowę obwodnicy jednego z największych miast powiatowych wschodniego Mazowsza. Jeszcze jako starosta miński rozmawiał z każdym, kto miał wpływ na projekt tego przedsięwzięcia. Jak powiedział na uroczystości, zabiegi o realizację tego zadania podjęto już prawie 30 lat temu.

Dzisiejsze uroczystości ukazują fakt, jakim jest już oficjalnie rozpoczęta budowa obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Oddanie jej do użytku planowane jest na I połowę 2012 roku, o czym zapewniał obecny w Arynowie dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski. Poseł Czesław Mroczek podkreślił, że nie byłoby tej budowy, gdyby nie osobiste zaangażowanie ministra Cezarego Grabarczyka, który w 2008 roku zapewnił, że zadanie to jest jednym z priorytetów infrastrukturalnych rządu premiera Donalda Tuska.

Jacek Kozłowski jako wojewoda mazowiecki zapewnił właścicieli gruntów, które Skarb Państwa wykupił pod budowę, że ruszyły wypłaty odszkodowań. Dla zapewnienia wygody utworzono w starostwie mińskim punkt, w którym urzędnicy pomogą w przeprowadzeniu tzw. rozpraw administracyjnych, aby właściciele ponad tysiąca działek nie musieli jeździć do Warszawy.

Po oddaniu do użytku obwodnica Mińska Mazowieckiego poprawi komunikację tego miasta i całego powiatu oraz stanie się impulsem rozwojowym dla tego miasta i regionu środkowo-wschodniej Polski.

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego. / Fot. Alicja RosołowskaPoseł Czesław Mroczek. / Fot. Alicja RosołowskaPowodzenia! / Fot. Alicja Rosołowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety musimy poczekać aż inwestycje zaplanowane na najblizszy okre sie zakonczą. Budowa obwodnicy zbiega nam się z prowadzoną modernizacją A2. Niestety każdy, kto jest kierowcą wie, jak wyglada ta modernizacja na trasie Mińsk Maz - siedlce. Ruch wahadłowy, wymieniana nawierzchnia, ograniczenai prędkosci... Ale jakoś dojechać do celu mozna. Myślę, że warto jeszcze poczekać na dobre drogi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.