Facebook Google+ Twitter

Już dziś Jurand powróci do Spychowa poraz piąty!

Tradycji stało się zadość... Jak co roku Jurand wraz ze swoją świtą odwiedzi swój gród - Spychowo. Imprezie będzie towarzyszyć szereg atrakcji oraz gwiazda wieczoru - zespół "Happy End".

Spychowo od lat utożsamiane jest z sienkiewiczowskimi "Krzyżakami", warto więc wiedzieć, że Spychowo to nie Spychów z powieści Sienkiewicza. Mieszkańcy Spychowa postanowili jednak wykorzystać tę zbieżność nazw, aby przyciągnąć turystów. Zorganizowali więc imprezę noszącą dumną nazwę "Powrót Juranda do Spychowa".

Od 2004 roku (właściwie od 2003 - zastanawiam się dlaczego organizatorzy nie biorą pod uwagę pierwszego "Powrotu Juranda do Spychowa") zacny Jurand wraz ze swoją świtą, po ponad 600-letniej nieobecności, odwiedza miejsce bliskie swemu sercu - Spychowo. Na jego cześć mieszkańcy miasta urządzają wielką fetę, aby ten nie zapomniał o swoim miejscu.

W programie tegorocznej imprezy możemy znaleźć wiele atrakcji. Nasi mali milusińscy na pewno nie będą się nudzić, ponieważ GOK ze Świętajna przygotował dla nich bogaty blok rozrywkowy. O godzinie 16 gospodarz imprezy wraz ze swoją rycerską świtą, wjadą konno na spychowski amfiteatr, aby dać oficjalne przyzwolenie na rozpoczęcie tej imprezy. Po otwarciu, widzów bawić będzie inscenizacja walk rycerskich z udziałem samego Juranda. Jak co roku, nie będzie mogło zabraknąć występu Sławoja Wiszniewskiego z Przyjaciółmi, którzy poprzez szanty przeniosą nas w morskie klimaty. Następnie wystąpi zespół ludowy "Okaryna" ze Szczytna, który tradycyjnie będzie zabawiał spychowską publiczność. Po "Okarynie" Sławoj Wiszniewski ponownie powróci na scenę, tym razem jednak z zespołem "Gin&Tonic" aby rozruszać zgromadzoną publikę przed występem gwiazdy wieczoru.

"Jak się masz, kochanie, jak się masz..." - zespołu wykonującego ten utwór nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zbyszek i Danusia Nowakowie z zespołu "Happy End" niewątpliwie przypadną do gustu zgromadzonej publiczności. Ich koncert potrwa 90 minut lecz to moim zdaniem w zupełności wystarczy, aby wprowadzić w radosny nastrój zabawy uczestników "jurandowego święta".

"Prawie, jak sylwester" - można było usłyszeć w poprzednim roku z ust widzów, podziwiających pokaz sztucznych ogni, który jest już nieodłącznym elementem "Powrotu Juranda do Spychowa".

I takim oto sposobem, po pokazie, wyłoni się zespół "Okey", który swą muzyką będzie zabawiał spychowską widownię. "Jest okay, nananana" - te słowa nieodłącznie towarzyszą owemu zespołowi w trakcie występów.

Odbędzie się także loteria fantowa, w której główną nagrodą będzie zegarek. Podczas "Powrotu" będzie można także obejrzeć stoisko 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu. Wojskowi nie będą jedynie bronić swego stoiska, ale przywiozą ze sobą tradycyjnie darmową, wojskową grochóweczkę.

Wszystkich zainteresowanych powrotem Juranda zapraszam do obejrzenia szczegółowego programu imprezy dostępnego tu.

Serdecznie zapraszam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.