Facebook Google+ Twitter

Już dziś polska premiera gry Cywilizacja V

Trzy dni temu w USA, dzisiaj w Polsce-wreszcie można już kupić kolejną wersję jednej z najbardziej znanych na całym świecie i mocno wciągających turowych gier strategicznych.

 / Fot. Civilization5.comJej wielbiciele czekali 5 lat na kolejną część cyklu, a w nowej wersji czeka na nich wiele zmian. W Cywilizacji 5 na każdym polu może stacjonować tylko jedna jednostka wojskowa, a nie jak w poprzednich wersjach - kilka. Ma to zapobiec tworzeniu tzw. „stacków”, czyli ogromnych, niepokonanych armii.

Podobnie jedna jednostka będzie broniła miasta. Poszczególni władcy będą bardziej zindywidualizowani poprzez upodobania i fascynacje. Większe znaczenie będzie miało ukształtowanie terenu. Do walki w otwartej przestrzeni nasi podkomendni będą otrzymywać bonusy, a stracą je przy starciach w górach lub w lesie. Gra nie odbywa się już na polach kwadratowych, ale na heksach-ma to znaczenie w planowaniu strategii. Nowa wersja gry jest podobno dużo bardziej realistyczna. To tylko niektóre ze zmian. O reszcie fani gry przekonają się sami.

Jak czytamy na stronach pcworld.pl oraz dziennikwschodni.pl pierwsza część Cywilizacji została wydana w 1991 r. przez Sida Meiera i jego firmę Microprose. Grę zaczyna się na skrawku losowej mapy, z jednym osadnikiem, który ma założyć miasto oraz z wojownikiem. Naszym zadaniem jest ekspansja, zakładanie jednostek osadniczych, podbój, rozwijanie technologii i kultury. Akcja zaczyna się w roku 4000 p.n.e. a kończy ponad 6000 lat później. Przez cały ten czas kierujemy rozwojem naszego imperium.

Nowa wersja Cywilizacji ma rewelacyjne recenzje. Ci, którzy zakupią grę z pewnością nie będą mieć problemu z dłużącymi się, jesiennymi wieczorami, które niebawem nadejdą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Andrzej Ryzimski
  • Andrzej Ryzimski
  • 03.12.2010 22:06

No to super bo faktycznie nie uczy zabijania tylko myślenia. Za to tutaj www.winwithbahco.com lubie sobie pojeździć dla typowego odmóżdżenia. Takie momenty też są potrzebne. JEst jakiś error przy rejestracji ale wystarczy to zignorować i zalogować się a będzie dobrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile pamiętam to jakieś tam badania wykazały, że niczego nie uczą:) Natomiast gry akcji zwiększają refleks i spostrzegawczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2010 22:46

Więcej tego typu gier. Uczą myślenia a nie tylko bezmyślnego zabijania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypas :o) W ramach wspominek skończyłem jedynkę ostatnio :o)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie mogę się doczekać. To świetna seria gier!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.