Facebook Google+ Twitter

Już dziś rozpocznie się Eurowizja 2015

60. Konkurs Piosenki Eurowizji startuje w Wiedniu. Polskę reprezentuje Monika Kuszyńska, która wystąpi w drugim półfinale.

 / Fot. Piotr Smolinśki/Polska PressEurowizja 2015 to trzy koncerty. We wtorek i 21 maja zostaną rozegrane dwa półfinały, w którym wystąpią reprezentanci 33 krajów. Do finału Eurowizji 2015, który odbędzie się w sobotę, 23 maja, awansuje dwudziestu wykonawców.

Dołączy do nich siedem państw, które mają zagwarantowany udział w finale: Austria (ubiegłoroczny zwycięzca), Australia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy. Impreza jest prowadzona pod hasłem: "Building Bridges" (budowanie mostów). Eurowizja 2015 na żywo, transmitowana będzie w Programie 1 Telewizji Polskiej (wtorek od godz. 21). Bilety do Wiener Stadthalle kosztowały od 14 do 390 euro.

Monika Kuszyńska jedzie na Festiwal Eurowizji

Polskę reprezentuje łodzianka Monika Kuszyńska, która wykona w drugim półfinale (z wielką szansą na finał) piosenkę "In The Name Of Love" (polska wersja nosi tytuł "Obudź się i żyj"). Słowa do utworu napisała sama Monika, a muzykę skomponował jej mąż, Kuba Raczyński. Piosenka zapowiada zarazem drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów, zadebiutowała na scenie muzycznej w 2001 roku, jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta "Ocalona".Autor: Dariusz Pawłowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.