Facebook Google+ Twitter

Już dziś rozpoczynają się koncerty "Impresji Artystycznych 2012"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Od dziś w Ciechocinku rozpoczyna się seria koncertów, które są zwieńczeniem warsztatów XVI Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne 2012". Młodzież wystąpi przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej.

 / Fot. M. WróbelNa dziś zaplanowano koncert wstępny, w którym młodzi niepełnosprawni artyści zaprezentują się w utworach wybranych przez siebie. Zaśpiewają przy akompaniamencie podkładów muzycznych.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia


Od jutra (26 lipca) rozpoczynają się koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Marka Czekały z Bydgoszczy. To ona będzie akompaniować podopiecznych fundacji, podczas czterech koncertów. Warsztaty muzyczne w tym roku prowadzili: Katarzyna Piasecka, Aleksandra Stano, Klaudyna Jacewicz, Agnieszka Olszewska, Adam Rymarz. Wspierali oni i pomagali oraz przekazywali swoje umiejętności zdobyte w czasie studiów.

 / Fot. M. WróbelW czwartek i piątek zaplanowano koncerty konkursowe. Młodzież zaprezentuje się w dwóch kategoriach: kategoria młodsza do lat 16 i kategoria starsza do 23 lat. Pozostali uczestnicy "Impresji" wystąpią poza konkursem. To ukłon w stronę tych, którzy nie mieszczą się w kategoriach wiekowych. Takie rozwiązanie cieszy, gdyż pozwala uczestniczyć w przedsięwzięciu tym  / Fot. M. Wróbelniepełnosprawnym, którzy nie brali nigdy udziału w tego typu wydarzeniach oraz tym, którzy już w konkursie nie biorą udziału.

Koncert Galowy odbędzie się w sobotę i wystąpią w nim laureaci tegorocznego festiwalu jak i ci, którzy przypadli jakoś szczególnie jury do serca w latach ubiegłych. Natomiast niedziela to dzień zwieńczenia Festiwalu, który zakończy się występem w Toruniu.

 / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.