Facebook Google+ Twitter

Już dziś rusza 44. Sopot Festival

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia kolejnego międzynarodowego festiwalu w Sopocie. Każdy miłośnik muzyki zapewne znajdzie coś specjalnie dla siebie. 21 polskich i zagranicznych artystów na 3 dni zawładnie wielką sopocką sceną.

Przygotowania, w których uczestniczy 600 osób trwają. Efekty pracy organizatorów już wkrótce będziemy mogli obserwować w sopockim amfiteatrze lub przed telewizorami. Po raz kolejny imprezę z Sopotu transmituje telewizja TVN. Jak zapowiada dyrektor artystyczny festiwalu – Piotr Metz, atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Festiwal rozpocznie dzisiejszy występ amerykańskiej piosenkarki i pianistki – Nory Jones. Ci, którzy kochają piękną barwę głosu piosenkarki a także soulowe i folkowe brzmienia w jazzowym stylu z pewnością nie opuszczą dzisiejszego koncertu, rozpoczynającego się o godzinie 21.

Prawdziwy potok gwiazd nastąpi w drugim dniu sopockiego festiwalu. W pierwszej części konkursu o Sowika Publiczności walczyć będą: Fell, Małgorzata Ostrowska, Szymon Wydra, Łukasz Zagrobelny i Sumptuastic. Tegoroczni jurorzy - Irena Santor, Maryla Rodowicz, Jerzy Połomski, Piotr Rubik i Justyna Steczkowska – spośród polskich gwiazd wybiorą szczęśliwca, który (w drugiej części) powalczy z zagranicznymi muzykami w starciu o Bursztynowego Słowika. Konkurencja będzie bardzo wymagająca. W szranki z przedstawicielem Polski staną bowiem: szwedzki zespół September, Monrose z Niemiec, The Cloud Rooms z USA, brytyjska piosenkarka Sophie Ellis-Bextor. Nie zabraknie dwóch francuskich wykonawców: Thierry Ammiel i Emmanuela Moire.

Organizatorzy postarali się o gwiazdy dużego formatu. Atrakcyjnej oprawy drugiego dnia koncertu Sopot Festiwal doda obecność prezenterki Magdy Mołek; w tej roli zadebiutuje popularna Doda. Atmosferę przed festiwalem podgrzewa jej menedżerka – Maja Szablewska, która twierdzi iż tego wieczoru Doda wszystkich zaskoczy. Panie podzieliły się zadaniami, Magda Mołek będzie przepytywała gwiazdy w koncertowej muszli, Doda będzie zapowiadała wykonawców. Czym zaskoczy widzów? Jej nieprzewidywalność nakazuje czekać z wszelkimi domysłami. Pewne jest tylko to, że zaśpiewa m.in. „To jest to”.

W drugim dniu festiwalu atrakcją będzie wspólny występ laureatów lat poprzednich. Na scenie wystąpią razem Doda (Słowik Publiczności 2005), Stachursky (Słowik Publiczności 2006) oraz Mattafix (Bursztynowy Słowik 2006). Swoją obecnością sobotni wieczór miał także uświetnić znany piosenkarz latynoamerykański Enrique Iglesias (24 lipca jego planowany występ w jednym z cyklu koncertów zapowiadających Sopot Festiwal 2007 nie odbył się ze względu na trwającą wówczas żałobę narodową). Artysta zapowiedział wówczas, że wystąpi 1 września. Te zapowiedzi wokalisty okazały się bez pokrycia.

Każdy kto kocha disco, w szczególności z lat 70. nie powinien opuścić ostatniego dnia Międzynarodowego Sopot Festival 2007. W niedzielny wieczór zaśpiewają tacy artyści, jak: Gloria Gaynor, Cool of the Gang, Village People, Hot Chocolate czy Sister Sledge. Oni gwarantują dobrą zabawę w rytmie disco. Koncert pod nazwą „Gorączka niedzielnej nocy” poprowadzi Kayah.

Jak co roku sopocki festiwal przyciągnie do amfiteatru tysiące, a przed telewizory miliony widzów. Bilety na koncert w cenie od 140 do 590 zł rozeszły się bez problemów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wejściówki na dzień trzeci, najmniejszym na pierwszy. Patrząc na całokształt przygotowań organizatorów oraz zapowiedzi niespodzianek, trzeba przyznać, że warto obserwować to kultowe wydarzenie muzyczne, czyli 44. Sopot Festival.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Festiwal próżności i bylejakości, zasłużone brawa otrzyma tylko orkiestra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.