Facebook Google+ Twitter

Już dziś rusza Jarocin Festiwal. Jubileusz Hey i 45 koncertów nie tylko dla fanów mocnego grania

W trakcie festiwalu, oprócz takich zespołów jak HEY, Bad Manners czy Soufly, zobaczymy też artystów młodszego pokolenia: Marię Peszek, Kamila Bednarka i Melę Koteluk.

 / Fot. Mirosław MakowskiWymienieni artyści to tylko niewielka część tego co zobaczymy w trakcie całego festiwalu. Koncerty startują już o godzinie 15. Jak zapowiadają organizatorzy: na stronie „Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu w Jarocinie bez wątpienia będzie specjalny występ grupy Hey! Formacja zagra w Jarocinie w całości swój kultowy debiut „Fire”!”. Fire to debiutancki album Hey i wpisuje się już w historię polskiego rocka. Na krążku znalazły się takie utwory jak „Eksperyment”, „Teksański, „Moja i Twoja Nadzieja”. Będzie to niezwykła okazja by zobaczyć, jak zespól wykonuje między innymi te kawałki po dwudziestu latach. Jubileusze będą też obchodzić na jarocińskiej scenie 2 grupy. 30 lat – tyle właśnie skończyły zespoły Moskwa i Izrael.

Jarocin to także szansa dla jeszcze nieznanych zespołowych. Organizowany jest konkurs „Hortex Rytmy Młodych”. Wczoraj zostało wyłonionych przez jury – w składzie między innymi Robert Sankowski (Gazeta Wyborcza) i Artur Rawicz (CGM) – 6 zwycięskich kapel. Będę mogły one zagrać na deskach festiwalu wśród swoich idoli na małej scenie. Następnie trójka z nich pojawi się ostatniego dnia festiwalu w niedzielę na scenie głównej. Rywalizują ze sobą m.in.: grupy: Ms. No One, Bixbit, Trudy i Zgon.

Historia festiwalu nie jest prosta. Po starciach z policją w 1994 roku impreza została zawieszona. Dopiero w 2005 powróciła i przyjęła nową nazwę – Jarocin Festiwal. Wcześniej w latach 70. istniały Wielkopolskie Rytmy Młodych, które w 1980 zamieniły się w Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji. Pojawiały się głosy, że impreza jest rodzajem wentylu bezpieczeństwa zorganizowanym przez władzę PRL. Było to odskocznia od szarej rzeczywistości dla młodego pokolenia.W połowie lat 80. ukształtowała się już pewna specyfika festiwalu, pozwalająca określić go jako Festiwal Muzyków Rockowych.

Bilety można nabyć już tylko w punktach sprzedaży. Organizatorzy zapewnili także specjalne pociągi powrotne i darmowe kursy autobusowe z Dworca PKP na Festiwal. Pierwsze dźwięki usłyszymy dziś o 15.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.