Facebook Google+ Twitter

Już dziś ruszają warszawskie Juwenalia!

Przez ponad połowę maja studenci warszawskich uczelni będą bawili się w różnych rytmach na koncertach znanych zespołów, które wystąpią na scenie muzycznej tegorocznych Juwenaliów.

 / Fot. Tomasz Jodłowski/PolskaJuż dziś w Warszawie ruszają Juwenalia. Wielu studentów czekało na nie z niecierpliwością. Jest to dla nich ostatnia chwila relaksu przed zbliżającą się sesją. W programie przewidziano imprezy w rytmie reggae, rocka, popu czy disco polo.

Zbliżające się święto studentów rozpocznie w dniu 8 maja Wojskowa Akademia Techniczna, która w tym roku proponuje wszystkim studentom zabawę w rytmie disco. W programie przewidziane są koncerty zespołów: Boys, Toples i Akcent. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez WAT będą m.in. bungee, pokazy sztuk walki, skokochron, elektryczny byk i sumo.

W tym samym dniu w Klubie Progresja odbędzie się Afterparty, na którym wystąpią gwiazdy polskiej sceny Klubowej (Dj Miqro, Dj Inox (ex. Czopka), Dj Milki).

Zwolennicy muzyki klubowej będą mogli również wybrać się w ramach Integraliów na wyprawę po sześciu klubach. W tym roku po raz pierwszy zostaną uruchomione specjalne imprezabusy, które ułatwią komunikację między tymi klubami. Zabawa odbędzie się w różnych klimatach muzycznych:
- Club70 - rock'n'roll, muzyka lat 70.
- Klub Zoo - house, progressive
- Klub Remont - muzyka dyskotekowa współczesna
- Klub Medyk - muzyka dyskotekowa, lata 90.
- Klub Fresh - hip-hop

Podczas imprezy przewidziane są także: pokazy tańca, show ogniowe oraz konkursy i losowania z nagrodami.
Tego samego dnia w Klubie "Depozyt44" odbędą się Juwenalia Papieskiego Wydziału Teologicznego. Koncerty zagrają trzy zespoły: Banalny Serwis (hip hop), FUNKlab (funk/rock/pop) oraz Mama Selita (funk/rap/pop).

9 maja (piątek) będzie dniem pod znakiem reggae. Wszyscy miłośnicy muzyki jamajskiej z pewnością pojawią się na Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wystąpią: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki (połączenie oryginalnej rastafariańskiej grupy źródłowej reggae pochodzącej z Jamajki z grupą góralską, pochodzącą z Białego Dunajca), Cinq G, Paraliż Band oraz Dreadzone. Poza koncertami przewidziane są występy tancerzy, teatr mimów, a także wiele innych atrakcji.

Tego samego dnia wystartują ze swoim programem Medykalia. Na Stadionie Syrenki koncerty zagrają zespoły, które zawsze gromadzą liczną publiczność: Vavamuffin, Strachy na Lachy, Paprika Korps, Habakuk i inne.

10 maja (sobota) bawić się będzie można na Ursynaliach, które odbędą się na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Sporą dawkę muzycznych emocji zapewnią nam: Hey (jeden z najbardziej oczekiwanych występów tegorocznych Juwenaliów), Hunter (znany z pewnością miłośnikom muzyki rockowej i Hunterfestu), Big Cyc i Hurt.

Oczywiście na tegorocznych koncertach nie może zabraknąć również Kultu, który tradycyjnie już usłyszymy 10 maja na Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej scenie zagrają również inne znane zespoły rockowe, takie jak: Happysad czy Akurat.

 / Fot. Tomasz Jodłowski/PolskaW tym samym czasie na Polach Mokotowskich w ramach Juwenaliów Uczelni Niepublicznych wystąpią: Natalia Przybysz (Sistars), East West Rockers, Afromental, O.S.T.R. + Sofa. Przewidziano również wiele atrakcji sportowych, m.in. street ball, euro bubge, paintball, sumo, boks.

Impreza główna odbędzie się 17 maja na Stadionie Syrenki. Na scenie muzycznej zobaczymy wiele popularnych zespołów, takich jak: Dżem, Wilki, IRA, Indios Bravos czy Farell Got. Jednak koncerty to nie wszystko. Przewidziano również dodatkowe atrakcje, m.in. Extreeme Zone i scenę szantową.

Program Juwenaliów zapewnia dużą różnorodność. Organizatorzy postarali się, by każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Warto wykorzystać czas, który pozostał studentom do egzaminów na zabawę przy muzyce ulubionych wykonawców.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Więcej na temat programu warszawskich Juwenaliów 2008 można znaleźć na stronie: tu oraz tu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie lubię Juwenalii. Męczą mnie takie spędy niewiadomo po co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Częstochowie Juwenalia bez echa, bez atrakcji i właściwie bez zupełnego sensu... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.