Facebook Google+ Twitter

Już dziś spróbujemy pobić Rekord Guinnessa w Nordic Walking

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-30 13:03

Od 2006 roku należy do Szwedów. Rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie uprawiających Nordic Walking, bo o nim mowa, wynosi 1026. Już dziś w Szymocicach nastąpi próba pobicia tego wyniku.

Ustanowiony w 2006 roku Rekord Guinnessa w liczbie osób uczestniczących jednocześnie w zawodach Nordic Walking, mimo prób, nie został do tej pory pobity. Już dziś, 30 sierpnia w Szymocicach (woj. śląskie, pow. raciborski) postaramy się to zmienić.

Uczestnicy próby będą pokonywać malowniczą i bardzo łatwą trasę liczącą ok. 3,5 km wiodącą duktami rudzkich lasów.
W wydarzeniu może wziąć udział każdy; wystarczyło się zarejestrować na specjalnej stronie www.RafakoBijeRekord.pl. Na listę wpisało się ponad 1650 osób z całej Polski.

Uczestnicy próby różnią się wiekiem, miejscem zamieszkania i pracy. Tym co ich łączy jest aktywny styl życia i chęć wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu.

Próba bicia rekordu to wydarzenie bez precedensu. Jeśli próba się powiedzie – ponad 1026 osób będzie w Szymocicach jednocześnie uprawiało Nordic Walking – każdy zawodnik będzie mógł z dumą powiedzieć, że ustanowił nowy rekord. Co więcej, potwierdzenie będzie mógł otrzymać na piśmie.

Poza sportową satysfakcją i profesjonalną oprawą zawodów, miłośnicy marszu z kijkami mogą liczyć na dodatkowe atrakcje przygotowane w ramach rodzinnego festynu z okazji Dnia Energetyka przez firmę RAFAKO S.A., która jest organizatorem próby bicia rekordu.
W tym roku przypada 65. rocznica powstania przedsiębiorstwa, ustanowienie Rekordu Guinnessa będzie doskonałym sposobem uczczenia tego jubileuszu. Oficjalnym partnerem przedsięwzięcia jest Gmina Nędza (powiat raciborski), na terenie której będzie miało miejsce wydarzenie.

Dodatkowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie www.RafakoBijeRekord.plProgram:
SOBOTA, 30 SIERPNIA 2014
OŚRODEK AQUA BRAX
GLIWICKA 37, 47-440 NĘDZA
BASEN SZYMOCICE


11:00 – otwarcie stanowisk weryfikacji uczestników
15:00 – zamknięcie stanowisk weryfikacji zawodników
15:10 – wspólna rozgrzewka
15:30 – start wydarzenia
17:00 – zakończenie wydarzenia

(anna koza)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.