Facebook Google+ Twitter

Już dziś w Warszawie Święto Muzyki. Zobacz planowane atrakcje

Dzisiejszego wieczoru Warszawa zamieni się w jeden wielki koncert. W każdym zakamarku stolicy będzie można usłyszeć różnorodne brzmienia, a to wszystko za sprawą celebrowania Święta Muzyki.

 / Fot. artykuły dostępne na stronie organizatoraOd tego roku 21 czerwca zamieni się w święto wszystkich, którzy kochają muzykę. Koordynator wydarzenia, Łukasz Rejer, przedstawia ideę przedsięwzięcia: zagraj co chcesz i gdzie chcesz! Ma nadzieję, że dzięki temu zachęci do wystąpień profesjonalistów, a także amatorów. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących stylu, będzie można usłyszeć i zagrać jazz, reggae, muzykę dawną, klasyczną, chóralną, etno, rock i hip hop.

Skwery, kluby, bramy, parki i kościoły to jedne z różnych miejsc (w sumie jest ich aż 70), w których wystąpią muzycy (pierwsi chętni pojawili się na rondzie de Gaulle'a). Jednak koncerty usłyszymy także między innymi: na Placu Zamkowym, ulicy Chmielnej, Alejach Jerozolimskich, w Parku Praskim. Na skwerze Hoovera zagrają m.in. Propaganda, Karolina Cicha i Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni.

W niezwykle egzotyczne rytmy wsłuchamy się na Pradze. W Parku Praskim powstanie Wioska Jamajska, a w niej zaprezentują się muzycy reggae i ska. Gwiazdy wieczoru to między innymi: Ziggie Piggie i Robert Brylewski, The Bartenders, Ska & Reggae Allstars Special. Dodatkowo swoją obecność na koncercie w Koneserze zapowiedziała grupa z Wysp Kanaryjskich Altraste, ze Szwajcarii Pamplemousse i Marita Alban Juarez Quartet.

Kościół św. Anny i Muzeum Fryderyka Chopina zaprezentują słuchaczom klasyczne utwory, wykonane przez wybitnych interpretatorów Chopina. W cały projekt włączyły się też restauracje i kluby. Dodatkowo przy Smolnej swoje umiejętności zaprezentują trzy chóry. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników jazzu, bowiem przed Pałacem Branickich wystąpi Zbigniew Namysłowski, Agnieszka Wilczyńska i Jagodziński Trio. Aktywnie do akcji przyłączyli się studenci Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, przed którego gmachem będą koncertować.

Szczegółowy program można zobaczyć na stronie: www.swietomuzyki.com


To niezwykłe święto zapoczątkował kompozytor polskiego pochodzenia Marcel Landowski, który jako pierwszy zaprosił artystów do wzięcia udziału w występach. Zainteresowanie było ogromne, a obecnie muzyka ma swój dzień w 300 krajach. Przedsięwzięcie w całości jest niekomercyjne, najważniejsza dla organizatorów jest promocja różnych stylów muzyki.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

paulygiggs
  • paulygiggs
  • 22.06.2011 01:16

tnij.org/nowosci_w_sprawie_bakterii_coli

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.