Facebook Google+ Twitter

Już dziś warszawiacy powitają lato na Podzamczu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-20 10:06

21 czerwca Warszawa uroczyście powita nadejście lata. Tego dnia odbędzie się plenerowa impreza "Wianki nad Wisłą" zorganizowana przez Stołeczną Estradę.

 / Fot. Ewa Krzysiak W sobotę przypada słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca, nazywane Nocą Kupały.

Najpopularniejszą tradycją z nią związaną jest puszczanie wianków na wodzie. Dziewczęta na wydaniu plotły wianki i puszczały je w nurty rzek – w taki sposób usiłowano wywróżyć szybkie zamążpójście. W tę noc szukano również kwiatu paproci, który zakwita tylko raz w roku.

Poszukaj kwiatu paproci. Konkurs

Do tych legend nawiązują tegoroczne Wianki nad Wisłą zorganizowane przez Stołeczną Estradę, która przygotowała na ten dzień wiele atrakcji. Jedna z nich związana jest balonami, które 21 czerwca o godz. 17.30 pojawią się na Wisłostradzie, a o godz. 19.30 przelecą na praska stronę Wisły. Każdy kto się pojawi w godzinach popołudniowych na Podzamczu będzie miał okazję napisania życzenia na lato na liściach paproci, które zostaną przymocowane do jednego z balonów.

19. edycja Wianków nad Wisłą. Zobacz program  / Fot. mat. organizatora

Z zebranych życzeń jury wyłoni trzy zwycięskie liście, a ich autorzy otrzymają nagrody ufundowane przez firmę Gruper.pl (trzy wakacyjne wyjazdy). Finał akcji odbędzie się w niedzielę (22 czerwca) w klubie Temat Rzeka (po praskiej stronie, przy moście Poniatowskiego). W tym miejscu w godzinach popołudniowych ogon paprotny z życzeniami zamieni się w instalację artystyczną, która będzie cieszyć oczy bywalców Tematu Rzeki i plażowiczów do końca wakacji.

21 czerwca w Warszawie. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Dla pozostałych fanów dobrej zabawy przygotowano Strefy: Twórczej Swobody, Spełnionych Marzeń i Tradycji Wiślanej, gdzie nie zabraknie możliwości zaplecenia wianka, będą wróżby wiankowe i inne nawiązania do tradycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Będzie, będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie, że zapowiada się ciekawy weekend.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.