Facebook Google+ Twitter

Już jutro Chińska Sztuka Herbaty w Warszawie

Jesteś miłośnikiem herbaty i nie masz pomysłu jak spędzić sobotni dzień? Warsztaty chińskiej sztuki herbaty są doskonałym pomysłem.

plakat / Fot. OrganizatorWarsztaty rozpoczną się jutro o 11 w Galerii Autograf i potrwają 3 godziny. To doskonała okazja do "kosztowania", a nie tylko "picia" herbaty. W zajęciach bierze udział grupa 6 osób - 5 uczestników i prowadząca.

Uczestnicy poznają 3 gatunki najwyższej jakości herbat chińskich i tajwańskich, pochodzące z "Sześciu Wielkich Rodzajów". Będą to: herbaty zielone, turkusowe i Pu’er. Oprócz tego będzie możliwość poznania zarysu historii herbaty chińskiej i sposobów jej klasyfikacji oraz chińskich naczyń herbacianych.

Jak podają organizatorzy uczestnicy "nauczą się parzyć i kosztować wybrane herbaty metodą gongfu cha- "herbaty pracochłonnej", pochodzącą z południowo-wschodnich Chin. W ramach warsztatów zapewniamy naczynia, materiały dydaktyczne oraz najwyższej jakości herbatę z Chin i Tajwanu. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w warsztatach.

Trzeba znać kilka zasad, by uczestniczyć w warsztatach. Nie należy: zakładać biżuterii na ręce, zegarków, długich naszyjników i kolczyków, używać perfum oraz zakładać stroju, który może przeszkadzać w parzeniu herbaty, np. ubrań z długimi, szerokimi rękawami. Należy upiąć włosy, jeśli są długie.

Warto wiedzieć, że herbata chińska ma 5000 lat i rozwija się wraz z całą kulturą na różnych poziomach. Jak podaje blog Morze Herbaty chińska herbata "jest prosta, zwykła, codzienna, i jest też sztuką - głębokim, indywidualnym przeżyciem. Chińczycy rozróżniają he cha - picie herbaty i pin cha - jej kosztowanie. "Pijemy" herbatę, chcąc zaspokoić pragnienie lub skorzystać z jej zdrowotnych właściwości. "Kosztowanie" herbaty jest czymś więcej: to poznawanie jej we wszystkich przemianach - podziwianie suchych listków, koloru, smaku i aromatu naparu, a na zakończenie - wyparzonych, wilgotnych liści. Jedna czarka to morze radości. Legendy i historie. Radość picia i kosztowania. Porządek i spokój parzenia. Niepowtarzalność każdego spotkania".

Organizatorem warsztatów są Galeria Autograf i Morze Herbaty. Szczegóły na stronie warsztatów.

Chińska Sztuka Herbaty:
12 marca - godz. 11-14
Galeria Autograf - ul. Grochowska 342

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Julka
  • Julka
  • 16.03.2011 11:54

Każda taka impreza jest dla mnie świętem :) pamiętam jak byłam na dniach herbaty dilmah i na takich właśnie warsztatach które opowiadały na temat herbaty i jej rodzajów :) super sprawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.