Facebook Google+ Twitter

Już jutro dwa zaległe spotkania żużlowej Ekstraligi

Swoje mecze rozegrają Unibax z Falubazem i Lotos z leszczyńską Unią. Pierwsze spotkanie nie mogło odbyć się w terminie z powodu budowy nowego stadionu w Toruniu, drugie zaś storpedował padający w Gdańsku deszcz.

Unibax Toruń w meczu Extraligi. / Fot. Marcin OsmanCzy Unibax nadal będzie z kompletem punktów? Drużyna toruńskich Aniołów z pewnością jest faworytem w niedzielnym spotkaniu z Falubazem, chociażby z racji tego, że są to mistrzowie Polski, i że w tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki; lecz z pewnością ambitny zespół z Myszką Miki na plastronach łatwo skóry nie odda.

W ekipie Jana Ząbika, podobnie jak to miało miejsce w spotkaniu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, zabraknie Roberta Kościechy, którego zastąpi Niemiec Martin Smolinski. Z pewnością jest to duże osłabienie mistrza Polski, gdyż Smolinski pokazał we Wrocławiu, iż nie jest w stanie godnie zastąpić popularnego "Kostka". Jakby było mało problemów wśród Aniołów, to poobijany po ostatnim spotkaniu jest Wiesław Jaguś i nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji. Pewnymi dostarczycielami punktów będą z pewnością Australijczycy Chris Holder i Ryan Sullivan oraz będący ostatnio w wybornej formie Adrian Miedziński, na pozycjach juniorskich ujrzymy Mateusza Lampkowskiego i Czecha Mateja Kusa, który zastąpi młodziutkiego Darciego Warda.

Trener Piotr Żyto nie wprowadza żadnych zmian w składzie, gdyż po prostu nie ma zawodników rezerwowych i mimo porażki w Bydgoszczy i znów fatalnej jazdy obcokrajowców; zarówno Lindgren i Iversen mają pewne miejsca w składzie. Świetne zawody w Bydgoszczy rozegrał Rafał Dobrucki i to z pewnością w dużej mierze od jego postawy będzie zależeć ewentualny sukces zielonogórzan w Toruniu.
Zapewne nie zawiodą Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek i jego imiennik Zengota, którzy w tym sezonie z reguły przywożą satysfakcjonujące zdobycze punktowe, jako uzupełnienie składu pojedzie młody obiecujący syn byłego jeźdźca Falubazu Sławomira Dudka, Patryk.

Zawody z pewnością będą bardzo emocjonujące, Unibax przed tygodniem w dramatycznych okolicznościach wywalczył zwycięstwo we Wrocławiu i zarazem pokazał, że nie jest drużyną nie do pokonania, Falubaz natomiast wsparty zapewne liczną fanatyczną ekipą kibiców może sprawić niespodziankę i wywieść z pięknej MotoAreny im. Mariana Rose korzystny wynik.

Początek spotkania o godz. 16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.