Facebook Google+ Twitter

Już jutro One Love - wrocławskie święto reggae!

W sobotę Wrocław stanie się europejską stolicą muzyki reggae. Wszystko za sprawą One Love Sound Fest 2006 – jednej z największych tego typu imprez w naszej części Europy.

Na One Love zapraszamy do wrocławskiej Hali Ludowej. grafika: materiały organizatorówTo już trzecia edycja festiwalu. Każda kolejna przyciąga coraz więcej miłośników jamajskich dźwięków. Dwa lata temu była to impreza kameralna zorganizowana w klubie W-Z, w tym roku urosła do rangi międzynarodowej. Fani będą bawić się w Hali Ludowej, która może pomieścić grubo ponad 10 tysięcy osób.

Głównym punktem programu są oczywiście występy gwiazd muzyki reggae, Jamajsko-brytyjska formacja Rasites, jedna z większych gwiazd tegorocznego One Love Sound Fest. fot. materiały organizatora ragga, dancehall i pokrewnych, które przyjeżdżają dosłownie z całego świata. Jak przekonują organizatorzy na swojej stronie internetowej, “w programie imprezy nie ma miejsca dla wypalonych gwiazd czy artystów występujących wielokrotnie w Polsce, bo One Love ma prezentować najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata”. Na festiwalu zagrają m.in. Rasites (Wielka Brytania), Big Famili & Original Smokaz (Francja), Aba Shanti-I (Jamajka), a także multikulturowa grupa Culcha Candela, która podbiła serca wrocławskich fanów na ostatnich Juwenaliach. Nie zabraknie również gwiazd polskiej sceny: Indios Bravos, Natural Dread Killaz czy Joint Venture Sound System.

Jednak koncerty to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy One Love. W specjalnie przygotowanej sali zaplanowano projekcje filmów dokumentalnych o muzyce reggae i kulturze rastafarianizmu oraz koncerty z różnych stron świata: “The Gladiators - Live in Paris” czy “Culture - Live in South Africa”. Zainteresowani praktyczną stroną muzyki będą mogli wziąć udział w warsztatach. Adrian Sherwood, jeden z największych autorytetów w dziedzinie realizacji dźwięku, opowie o pracy przy mikserze, pokaże kilka tricków i odpowie na pytania uczestników warsztatów. Tańca afrykańskiego uczyć będzie Eric Alira z Burkina Faso, a na koniec zaplanowano wykład o historii ruchu rastafariańskiego. W korytarzach Hali Ludowej, okalających główną scenę One Love, uczestnicy festiwalu będą mogli zapoznać się ze zdjęciami czołowych fotografów zajmujących się tematyką reggae.

Zapowiada się więc niesamowity wieczór w jamajskiej atmosferze, która z całą pewnością jeszcze podgrzeje i tak wyjątkowo ciepły listopad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.