Facebook Google+ Twitter

Już jutro w Progresji Kat&Roman Kostrzewski!

Zespół będzie świętował swoje 33 urodziny. Razem z gwiazdą wystąpią goście: Anja Orthodox,Titus i Wojciech Hoffmann,

Oto najważniejsze wydarzenia w historii formacji KAT:

 / Fot. Materiały prasowePoczątek działalności kultowego i najważniejszego polskiego zespołu thrashmetalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla “Ostatni tabor/Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80. i 90. XX wieku Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin’ 81. Popularność singla w mediach zaowocowała trasą koncertową u boku fińskiej grupy Hanoi Rocks. Zespół zyskał wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu “Metal & Hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986) i jej polskiej wersji “666″ wydanej przez Klub Płytowy “Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.
Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania (Spodek- Katowice) wraz z Helloween, Overkill i Running Wild (między innymi)…
Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem “baletu wielu rekwizytów”.
Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin’ 86 zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC “My Blood, Your Blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.
W lutym 1987 roku dwukrotnie wystąpili w katowickim Spodku z Metallicą. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album “38 Minutes Of Life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z Metallicą.
Kolejna płyta “Oddech wymarłych światów” wydana w 1989 roku okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych. Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.
W 1992 roku KAT powrócił z krążkiem “Bastard” dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994 wydali “Ballady”, ukazując jego spokojniejsze, aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie wziął udział Józef Skrzek (SBB) - legenda polskiego rocka. Następnie zaś zagrali wiele koncertów, spośród których wartym odnotowania jest wspólny występ z Motorhead w Zabrzu.
1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu “Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. Dwa lata później ukazuje się “Szydercze zwierciadło”, uwieńczone dużą trasą koncertową.
Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 roku zespół zawiesza działalność powracając po czterech latach z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną Kat On Tour Again.
W 2005 roku podczas Mystic Festival, na którym gościem był Iron Maiden, zarejestrowali DVD “Somewhere In Poland”.
Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & Roman Kostrzewski i samookreślenie w świadomości fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych ostatnich lat i rejestracja nowego koncertowego DVD “Życie po życiu”.
Ostatnie wydawnictwo zespołu – krążek “Biało-czarna” zarejstrowano na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku. Płyta wydana została przez Mystic Production w marcu 2011 roku, dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.
Grupa osiągnęła właśnie wiek chrystusowy ale nie zamierza osiąść na laurach!

otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.00
wstęp: 50 PLN przedsprzedaż, 60 PLN w dniu koncertu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.