Facebook Google+ Twitter

Już nie tak łatwo przemycać na białoruskiej granicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-10 21:40

Aż 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy udaremniła białoruska straż graniczna. Jak informuje Agencja Finansowych Nowosti, w ciągu ostatnich 6 miesięcy znacząco poprawiła się praca funkcjonariuszy granicznych. Państwowy Komitet Straży Granicznej na swojej oficjalnej stronie internetowej stwierdza, że nowoczesny system komputerowy pozwolił na uproszczenie procedur i uszczelnienie granic.

Dzięki nowoczesnemu systemowi złagodzono procedury wizowe i znacznie skrócił się czas oczekiwania na przekroczenie białoruskiej granicy. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie odnotowano przypadków korupcji wśród personelu granicznego. Nawiązano też współpracę ze służbami krajów sąsiednich i unowocześniono przygraniczną infrastrukturę.

W pierwszym półroczu 2008 roku funkcjonariusze udaremnili przekroczenie granicy 50 nielegalnym emigrantom. Zlikwidowali też dwie grupy trudniące się przerzutem ludzi przez granicę. Dzięki działaniom służb granicznych zarekwirowano przemycane towary o łącznej wartości kilku milionów dolarów oraz prawie 2 i pół tony narkotycznych roślin.

Białoruskim służbom granicznym dwukrotnie przyznano unijne granty. Jeden na stworzenie systemu wczesnego ostrzegania i likwidacji skutków katastrof chemicznych, a drugi - na unowocześnienie systemów komputerowych na przejściach granicznych.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.