Facebook Google+ Twitter

Już nie zapytasz: „Przepraszam, który autobus jedzie do…

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-23 11:41

Smartfonowa aplikacja Proscopus nie tylko pomoże nam zaplanować podróż, ale również podpowie, gdzie znajdują się atrakcje turystyczne. Na razie w Poznaniu, Toruniu i Trójmieście.

Poruszanie się komunikacją miejską to często koszmar dla turystów odwiedzających dane miasto po raz pierwszy. Dziesiątki autobusów, kilka rodzajów biletów, a do tego jeszcze nieznajomość mapy atrakcji. Każdy chyba spotkał się z sytuacją, gdy ominął ciekawe miejsce, choć znajdował się zaledwie kilka minut drogi od niego. Potem jest powrót do domu, przewracanie kartek kalendarza i planowanie kolejnego wyjazdu w celu nadrobienia zaległości. Aby do takich sytuacji dochodziło jak najrzadziej warto więc skorzystać z nowych technologii.

Na rynku zadebiutowała właśnie aplikacja Proscopus będąca swoistym cyfrowym kompasem. – To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające planowanie podróży różnymi środkami komunikacji. Wybrana trasa będzie dodatkowo uzupełniona o informacje na temat ciekawych miejsc i atrakcji znajdujących się w pobliżu – wyjaśnia Jarosław Bazyl, pomysłodawca aplikacji.

W ofercie Proscopusa są na razie Poznań, Toruń i Trójmiasto. Twórcy nie wykluczają jednak, że dołączą do nich kolejne polskie miasta. Co istotne, aplikacja jest dostępna w czterech wersjach językowych. Oprócz polskiej są to jeszcze angielska, niemiecka i rosyjska. – Wszystkie lokalizacje w naszej ofercie są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z Niemiec. Rosjanie zaś szczególnie upodobali sobie Gdańsk, a to z uwagi na umowę o małym ruchu granicznym. Angielski to tymczasem uniwersalny język komunikacji, w którym łatwo porozumieją się np. licznie odwiedzający Polskę Norwegowie – mówi Jarosław Bazyl. Aplikacja działa na systemach Android i iOS, a zatem może z niej korzystać ogromna większość użytkownikówsmartfonow.

Ściągnij na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.concept.Proscopus
Ściągnij na iOS:https://itunes.apple.com/us/app/proscopus/id952416920?mt=8

Rejestracja w systemie Proscopus jest całkowicie darmowa, a zarejestrowany użytkownik uzyska np. możliwość zapisywania swoich tras. Skorzystać mogą też właściciele sklepów i restauracji, którzy wykupując specjalny pakiet, mogą oznaczyć się na mapie i w ten sposób dać się odnaleźć potencjalnym klientom.

Więcej informacji pod adresem: http://proscopus.pl/

22 stycznia 2015 r.

(Filip Majer)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.