Facebook Google+ Twitter

Już niebawem naładujemy baterię w telefonie prowadząc rozmowy?

"Jeszcze trochę, a ładowarka do telefonu zostanie zapomnianym reliktem przeszłości. Telefoniczne baterie napełni zaś energia zebrana dzięki używaniu głosu" - tak przynajmniej zapowiadają naukowcy z Uniwersytetu Sungkyunkwan w Seulu.

 / Fot. Madcat87, Licencja GNU / www.wikipedia.orgJak najlepiej utrzymać przy życiu telefon, jeśli pod ręką nie ma ładowarki? Najłatwiej jest ograniczyć jego użytkowanie do minimum, nie rozmawiając, nie pisząc SMS-ów, nie włączając muzyki, lub nie korzystając z innych zbytecznych funkcji.

Niebawem jednak, aby uzupełnić baterię trzeba będzie wykonać wprost odwrotne czynności. Według zapowiedzi naukowców z Seulu to godzinne rozmowy telefoniczne przyczynią się do napełnienia baterii do pełna - donosi portal technow.pl.

Głos źródłem energii


Grupa naukowców pod kierownictwem dr Sang-Woo Kima pracuje nad nową technologią, dzięki której możliwe będzie utrzymanie baterii telefonu jedynie za pomocą ludzkiego głosu. "Źródłem energii staje się dźwięk" - zapewnia pomysłodawca, dr Sang-Woo. Godny uwagi jest fakt, że owym "dźwiękiem" jest nie tylko mowa, jak również szum fal (jeśli jesteśmy nad morzem), szum liści (pod warunkiem, że spacerujemy po lesie), lub po prostu miejski zgiełk.

Elektrownia hałasowa?


Naukowcy dodają, że ich technologia może nie tylko usprawnić pracę baterii telefonów komórkowych. Dr Sang-Woo zauważa, że innowacja pozwoli uzyskać energię elektryczną z hałasu obecnego w miastach, pod warunkiem, że wdrożona zostanie w procesie zakładania ekranów dźwiękoszczelnych, okalających trasy samochodowe. Działanie "elektrowni" ma opierać się na pasmach tlenku cynku, pomiędzy którymi zostaną umieszczone elektrody.

Z niecierpliwością oczekujemy dalszego rozwoju prac grupy uczonych z Sungkuynkwan University. Rewolucja energetyczna jest już za rogiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.