Facebook Google+ Twitter

Już niebawem rusza Projekt Plaża Wolność 2009

Plaża w centrum dużego miasta? Dlaczego nie. Już 1 czerwca poznański plac Wolności ma zamienić się w plażę. Około 1000 ton piasku, palmy i boiska będą przez miesiąc do dyspozycji poznaniaków.

Tak ma wyglądać plaża na poznańskim Placu Wolności.  / Fot. Feniks/www.poznan.naszemiasto.pl- Nie chcemy, by było to martwe miejsce - mówił o pl. Wolności zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz dla Gazety.pl - Intuicja podpowiada mi, że plaża w centrum to będzie strzał w dziesiątkę. Nie boimy się głośnej muzyki, bo plaża ma tętnić życiem i sportową energią.

Projekt Plaża Wolność 2009 zakłada stworzenie sztucznej plaży, trzech boisk do siatkówki plażowej oraz trybun dla około 1000 kibiców. Plaża ma być centrum sportowo - kulturalnym. Oprócz wydarzeń sportowych na Pl. Wolności odbywać się będą m.in. koncerty, występy kabaretów i pokazy tańca. W wydarzeniach na plaży będzie można brać udział codziennie w godzinach od 8 do 23. Wieczory będą kończyć się imprezami tanecznymi. Damian Lisiecki, zwycięzca finałowego turnieju mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w 2008 roku, odpowiedzialny za stronę sportową przedsięwzięcia, zaprasza chętnych do ćwiczenia siatkówki pod okiem trenerów - Normalnie na plaży gra się w zespołach dwuosobowych, ale myślę, że towarzysko można pograć po trzy czy cztery osoby. Adeptów siatkówki doglądać będę nie tylko ja i moi koledzy, ale również trener kadry narodowej w siatkówce plażowej - czytamy na stronie Gazeta.pl

O tym, jak ma wyglądać przykładowy dzień na plaży również mówił Damian Lisiecki, o czym można przeczytać na portalu mmpoznan.pl - Rozpocznie się około godz. 8 zajęciami z jogi oraz tai-chi. Od godz. 10 do 19 plażą zawładną dzieci. Będą mogły zagrać tu w w plażową wersję siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej. Po godz. 17 wezmą udział w zajęciach nauki tańca. Po godz. 19 na plażę zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy również będą mogli nauczyć się m.in. salsy, merengue i innych tańców latynoamerykańskich. Zabawa taneczna na plaży może trwać nawet do godz. 23-24.

Jedną z najważniejszych imprez na plaży będą eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet (19-21.06) i mężczyzn (26-28.06). Z kolei 9 czerwca odbędzie się turniej pokazowy piłki ręcznej na piasku.

Jak czytamy na stronie poznan.naszemiasto.plProjekt Plaża Wolności 2009 według organizatorki Natalii Napierały z firmy Feniks to - pomysł na wspólną zabawę dla poznaniaków i gości, którzy w czerwcu odwiedzą stolicę Wielkopolski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Też się bardzo cieszę na ta miejską plażę, tylko żeby pogoda dopisała:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem, wiem, cieszę się, bo w tym roku nad morze nie pojadę, to niech i będzie miejska plaża :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gosiu właśnie między innymi dlatego, że zeszłoroczna, trzydniowa plaża cieszyła się takim powodzeniem postanowiono powtórzyć akcję na większą skalę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rok temu też chwilę była plaża. Tzn. boisko, bo po piasku niestety sobie nie pochodziłam wtedy, może w tym roku nadrobię? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.