Facebook Google+ Twitter

Już niedługo będzie wspaniale, czyli trochę o przyszłości

Optymizmu nam jak świeżego powietrza potrzeba, tymczasem media karmią nas głównie złymi albo jeszcze gorszymi wiadomościami.

A jak jakiś decydent ma wystąpić w wiadomościach jakichkolwiek, to wszyscy drżą jak osiki, bo wiadomo, że coś znowu stracą w pieniądzu czy przywileju posiadanym. Tak się porobiło, że dobra wiadomość, to zła wiadomość. Co się dzieje z tą bracią dziennikarsko–redaktorską? Totalna i permanentna depresja?
Tymczasem trzeba nieco optymizmu generować. Otóż faktem jest, że Polska posiada największe w Europie złoża gazu łupkowego.

Zatem wyobraźmy sobie, że mamy rok 2014. Złoża eksploatuje się już na skalę przemysłową. Właśnie ogłoszono w wiadomościach, że z uwagi na zbyt dużą ilość wpływów finansowych do budżetu, wiek emerytalny zostaje obniżony, dla kobiet do 50. roku życia, a dla mężczyzn do 52. Obowiązuje jednolita stawka podatkowa w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w wysokości 8 procent i nie dotyczy to pracowników sfery budżetowej. Wreszcie ktoś słusznie zauważył, że bez sensu jest pobierać od tych pracowników podatek, z którego potem ich pensje są wypłacane. Średnia pensja ciągle nie jest jeszcze oszałamiająca, bo wynosi tylko 17 tysięcy zł., ale są prognozy jej szybkiego wzrostu. Problemem jest brak rąk do pracy, bezrobocie już jakiś czas temu spadło do zera i teraz pracodawcy muszą się ostro natrudzić, aby znaleźć pracownika. Powstały nawet specjalne urzędy, gdzie zbierane są oferty pracodawców i organizowane spotkania, gdzie kandydat do pracy przesłuchuje kolejnych pracodawców i wybiera tego, który pasuje mu najlepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedyś Tomasz Morus w 1516 roku napisał piękna książkę ... miała tytuł ,,Utopia" ( dla znających j. niemiecki /ten starożytny/ możliwość poczytania tu http://www.ub.uni-bielefeld.de/diglib/more/utopia/)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Biznes
  • Adam Biznes
  • 09.02.2012 22:13

psiakrew, to było top secret, skąd on się o tej planowanej sprzedaży złomu dowiedział?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.