Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19943 miejsce

Już niedługo będzie "Zabawa" w Teatrze Polonia w Warszawie

Warszawski Teatr Polonia przygotowuje kolejną premierę, którą będzie sztuka Marka Modzelewskiego "Zabawa", którą debiutuje jako reżyser znana aktorka Iza Kuna.

Plakat spektaklu Zabawa w Teatrze Polonia. / Fot. www.teatrpolonia.plDo niedawna Izę Kunę można było oglądać w serialu "Barwy szczęścia", gra w "Singielce", a niebawem wejdą na ekrany filmy z jej udziałem: "Wołyń" i "Maria Curie". Jest też wykładowcą na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. I właśnie studenta tej uczelni, Bartosza Saka, debiutująca w roli reżysera Iza Kuna zaprosiła do roli Mężczyzny w "Zabawie", której premiera odbędzie się 23 września na Małej Scenie Teatru Polonia.

Marek Modzelewski, scenarzysta (m.in. "Barwy szczęścia", "Warsaw by night") i dramaturg (jego "Koronację" w reżyserii Sebastiana Chondrokostasa pokazała w kwietniu bieżącego roku TVP) akcję swojej sztuki "Zabawa" umieścił w wigilijny wieczór, który bohaterowie: pisarka Ola (w tej roli występuje Anna Moskal) i jej partner Robert (Marcin Perchuć),Bartosz Sak, Marcin Perchuć i Anna Moskal podczas próby Zabawy w Teatrze Polonia w Warszawie. / Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/Teatr Polonia scenarzysta filmowy, spędzają na Mazurach w nowo nabytym siedlisku. Spożyty alkohol i kłótnia Roberta z dorastającą córką kobiety, Klaudią, która nie chce zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu, powodują, że święto nie przebiega w miłej atmosferze. Do głosu dochodzą wzajemne pretensje i zadawnione animozje. W pewnym momencie do domu wchodzi tajemniczy Mężczyzna, który - jak się początkowo wydaje - potrzebuje pomocy. W pewnej sytuacji sytuacja diametralnie się odmienia i obawiać się muszą Ola i Robert. Czy z tym najściem ma coś wspólnego Klaudia? I kim jest nieznany mężczyzna? - To pełna humoru, ale i gorzkiej refleksji, diagnoza współczesnej mieszczańskiej rodziny, która tylko z zewnątrz wydaje się idealna - pisze o "Zabawie" Józefina Bartyzel, szefowa public relations Teatru Polonia.

Scenografię do najnowszej premiery przy Marszałkowskiej 56 przygotował Wojciech Żogała, a kostiumy - Anna Męczyńska, a autorem opracowania muzycznego jest Paweł Krawczyk. Popremierowe spektakle zagrane zostaną w dniach 24-25.09. oraz 8, 22 - 23 października br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

/...mąż łapał pokemony bo w końcu się zapłaciło, a wyjść było głupio.../
/ ...mąż chce złożyć reklamacje o zwrot pieniędzy!

I głupio wyjdzie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też nie polecam tej sztuki, nudna fabuła, zasnęłam ze dwa razy, a mąż łapał pokemony bo w końcu się zapłaciło, a wyjść było głupio, dziwie się, że podoba się innym użytkownikom, dla mnie to dno, zwyczajne naciąganie kasy. Z Izy Kuny taka reżyser jak ze mnie Perfekcyjna Pani Domu, już wolałabym Oglądać sto razy Pamiętniki Wakacji czy Ukrytą Prawdę niż ten chłam, szkoda kasy, szkoda czasu, mąż chce złożyć reklamacje o zwrot pieniędzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymczasem w poniedziałek podobno teatr strajkuje na czarno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakimże to autorytetem jesteś Pani Marto Malankiewicz, by "nie polecać"?

Dla mnie Pani wpis jest jednorazowym wpisem trolla bez twarzy. Zero argumentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie mogę polecić. Pani "reżyser" zarówno nie umie pisać (co pokazała w Klarze, swojej nieudolnej autobiografii) jak i nie umie reżyserować. Słabe, nieciekawe, bez pomysłu. Szkoda pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To pełna humoru, ale i gorzkiej refleksji, diagnoza współczesnej mieszczańskiej rodziny, która tylko z zewnątrz wydaje się idealna." Zapowiada się ciekawe przedstawienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.