Facebook Google+ Twitter

Już niedługo przeprowadzka „niespłacalnych” lokatorów

Ciężka zima czeka mieszkańców niewygodnych dla władz Goleniowa. Psychoza strachu w mieście, niektórzy muszą sprawdzić, czy nie ma w skrzynce nakazu eksmisji.

Na początku tego roku gmina Goleniów przyjęła uchwałę o lokatorach mieszkań komunalnych, którzy nie płacą czynszu. Postanowiono wszystkich z długami eksmitować do kontenerów na obrzeżu miasta, które niedawno zaczęto budować.

Według planów prace nad nowymi lokalami miały zakończyć się w listopadzie, jednak nieco się przedłużyły. Władze miasta informują, że do końca roku pierwsze rodziny wprowadzą się do kontenerów. Według słów miejscowych notabli, warunki w kontenerach spełniają wszystkie minima socjalne, m.in. lokale wyposażone są w urządzenia sanitarne, a na każdego mieszkańca przypada 5 mkw.

Początkowo ma być to trzynaście rodzin, a w domyśle miejsc przygotowanych jest dla dwudziestu. - To logiczne, że nie będzie żadnych luksusów, a jedynie minimum, żeby żyć - mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - Chodzi przecież o ukaranie tych osób, z których część po prostu nie chce płacić czynszu. Ponieważ nie możemy wyrzucić ludzi na bruk, dlatego jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w takich budynkach. Dodatkową karą będzie wysiedlenie ludzi na wieś. Wszyscy do tej pory mieszkali w mieście, zajmowali duże mieszkania, ale nie chcieli lub nie mogli za nie płacić.

Mieszkańcy Goleniowa nie są przychylni postanowieniom władz, uważają, że nie jest to rozwiązanie problemu trudnych lokatorów. Najbardziej jednak niezadowoleni są mieszkańcy Zabrodu - pobliskiej wsi, dość ubogiej.
W niej samej nie ma szkoły ani sklepu, a buduje się w niej kontenery dla eksmitowanych.

- Wiadomo, że przesiedleni do kontenerów to ludzie, którzy są uciążliwi dla miasta, czemu teraz mają być uciążliwi dla nas? - pytają retorycznie.

Władze gminy łagodzą nastroje przypominając, że to nie są ludzie o konotacjach przestępczych, tylko tacy, którzy mają problemy z regularnym płaceniem czynszu. Zostali przykładnie ukarani ku przestrodze innych, bo: - Planujemy budować kolejne - zapowiada burmistrz, w razie następnych takich przypadków.

Wszystkie wypowiedzi zaczerpnięto z "Kuriera Szczecińskiego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mieszkańcy są niechętni decyzji władz, ale czy widzą inne rozwiązanie tego problemu? Tu jest kłopot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.