Facebook Google+ Twitter

Już niedługo Rajd Rudzką Obwodnicą Rowerową!

Tylko kilka dni dzieli Nas od niecodziennego wydarzenia, wydarzenia, które pozwoli odkryć Twoje miasto na nowo. Rajd Rudzką Obwodnicą Rowerową to okazja nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale również możliwość poznania sekretów okolicy

 / Fot. Agnieszka PolusJak dobrze znasz swoje miasto? Jego historię, zabytki, czy nawet zielone zakątki, obfite w malowniczą przyrodę? Już 20 sierpnia rudzianie (i nie tylko) mają okazję odkryć Rudę Śląską z innej, ciekawszej strony. Tego dnia rusza Rajd Rudzką Obwodnicą Rowerową. Uczestnicy rajdu spotkają się o godzinie 10:45 na parkingu przy Tesco na Bykowinie. Tutaj zostanie również rozdana ograniczona ilość kamizelek odblaskowych, kamizelki są przeznaczone do zwiększenia widoczności rowerzystów podczas nocnych wycieczek rowerowych. Trasa przejazdu liczy około 40 km. Koniec wydarzenia został zaplanowany na godzinę 16:00.

Rudzka Obwodnica Rowerowa została stworzona w ramach budżetu obywatelskiego w 2015 roku. Liczy 29 km i łączy ze sobą niemal wszystkie dzielnice miasta Ruda Śląska. Przebiega przez zróżnicowany teren, m.in. przez drogi szutrowe, leśne oraz asfalt i ścieżki rowerowe. Obwodnica na całej długości jest oznakowana symbolicznym logo miasta.

Trasa wydarzenia prowadzi przez Bykowine, Kochłowice, Halembe, Bielszowice i Wirek.
W dzielnicy Wirek został zaplanowany godzinny postój, podczas którego będzie można zregenerować siły przed dalszą trasą. Następnie uczestnicy będą kontynuować rajd przez: Nowy Bytom, Czarny Las, Rudę Południową, Orzegów, Godulę, Chebzie, Nowy Bytom. Wydarzenie zakończy się o godzinie 16:00.

Rudzka Obwodnica Rowerowa pozwala na odkrycie nieznanych dotąd stron miasta oraz na zgłębienie wiedzy na temat miejsc, które nieraz codziennie bezrefleksyjnie mijamy.
Udział w Rajdzie Rudzką Obwodnicą Rowerową mogą wziąć osoby w każdym wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.